Krystian Bielik nie dokończył spotkania z Hull

09.02.2022

Krystian Bielik na dobre wrócił do składu Derby County. Polak rozpoczął spotkanie przeciwko Hull w podstawowej jedenastce. Jak się jednak okazało, niestety przedwcześnie musiał zejść z boiska.

W styczniu ubiegłego roku Krystian Bielik nabawił się bardzo poważnej kontuzji, po której musiał pauzować dwanaście miesięcy. Przed kilkunastoma dniami pomocnik wrócił na boisko i od razu popisał się fantastyczną bramką w starciu z Birmingham, o czym pisaliśmy tutaj.

Nie dokończył spotkania z Hull

Po dobrym wejściu z ławki we wspominanej konfrontacji z Birmingham, Bielik rozegrał 45 minut w kolejnym spotkaniu z Huddersfield. We wtorkowej potyczce przeciwko Hull, Polak wybiegł na murawę od początku.

Niestety w 81. minucie Krystian był zmuszony opuścić plac gry, po tym jak dość mocno starł się z obrońcą rywali. Początkowe informacje mówiły, że zawodnik znów może być kontuzjowany, jednak ostatecznie okazuje się, że przyczyną zejścia był rozcięty łuk brwiowy.

W spotkaniu z Hull nie wystąpił inny Polak, Kamil Jóźwiak, który pozostaje kontuzjowany. Derby wygrały wtorkowy mecz 3:1. W ligowej tabeli zajmują 23. miejsce i do bezpiecznej pozycji tracą 4 punkty.