Niesamowity powrót Krystiana Bielika! Polak strzelił efektownego gola na wagę remisu

30.01.2022

Krystian Bielik powrócił na boisko po równym roku nieobecności z powodu poważnej kontuzji. Polak szybko przypomniał o sobie, bowiem w samej końcówce meczu zapewnił swojej drużynie remis po kapitalnym golu.

Przypomnijmy, że dokładnie rok temu Krystian Bielik doznał bardzo poważnej kontuzji. 30 stycznia 2021 roku pomocnik zerwał więzadła krzyżowe w meczu przeciwko Bristol City. Po długiej przerwie 24-latek znów mógł wziąć udział w spotkaniu ligowym i jak się okazało, został jego bohaterem.

Bielik pojawił się na murawie w 70. minucie meczu Derby – Birmingham. Jego zespół przegrywał 0:2, ale mimo to, zdołał wywalczyć remis. Najpierw gola strzelił młody Luke Plange, a w doliczonym czasie gry bramkę na wagę punktu zagwarantował polski pomocnik. Bielik popisał się efektownym strzałem przewrotką!

Po strzeleniu gola Bielik wyraźnie trzymał się za bark. Pozostaje mieć nadzieję, że były zawodnik m.in. Arsenalu nie doznał kolejnego urazu.

W spotkaniu Derby – Birmingham wziął udział również inny Polak, Kamil Jóźwiak. Skrzydłowy znalazł się w wyjściowej jedenastce, ale zszedł z boiska jeszcze w 41. minucie z uwagi na… kontuzję.