I liga: Garbarnia – Termalica. Mecz o sześć punktów

17.10.2018
Ostatnia aktualizacja 20 października, 2018 o 20:32
kurs 3.50
I liga
Garbarnia - Termalica (Termalica wygra jednym golem)
2

Garbarnia Kraków podejmuje w piątek Termalikę. To będzie pojedynek o sześć punktów. Goście wygrywając w tym spotkaniu odskoczą oddalą się od strefy spadkowej i zwiększą przewagę nad ostatnim zespołem w tabeli do sześciu oczek. Trzy punkty pozwolą gospodarzom na zniwelowanie strat do zespołów zajmujących bezpieczne miejsce w tabeli.

W poniedziałek działacze beniaminka zdecydowali się na zmianę szkoleniowca. To spore zaskoczenie. Mirosław Hajdo był związany z Garbarnią od 9 września 2014 roku. Pracę w tym klubie rozpoczął, gdy ten występował w trzeciej lidze. W sezonie 2016/17 wprowadził drużynę do II ligi, a rok później, po wygranym barażu z Pogonią Siedlce, do pierwszej. Garbarnia na tym szczeblu rozgrywkowym występowała 44 lata temu.

Powrót Pietrzaka na ławkę

Powrót pozostawia wiele do życzenia. Beniaminek w 13 spotkaniach zgromadził dziewięć punktów, notując tylko dwa zwycięstwa. Odpadł również z rozgrywek o Puchar Polski z drugoligowym GKS Bełchatów. Po trzech porażkach z rzędu działacze uznali, że zespołowi potrzebny jest wstrząs. Hajdo został zwolniony, a jego miejsce zajął Bogusław Pietrzak. Były trener m.in. ŁKS Łódź, Ruchu Chorzów, Pogoni Szczecin i Piasta Gliwice. Ostatnie dziesięć lat szkoleniowiec spędził w Chorzowie, gdzie był szkoleniowcem pierwszego zespołu, a następnie koordynatorem ds. szkolenia młodzieży. Zajmował się skautingiem, pełnił również funkcję menedżera.

Czy to dobry ruch okaże się już w piątek w spotkaniu z Termaliką. Goście źle rozpoczęli sezon, za co utratą posady zapłacił Jacek Zieliński. Jego miejsce zajął Marcin Kaczmarek, który wyprowadził spadkowicza z ekstraklasy ze strefy spadkowej. Przewaga na razie nie jest duża, bo 16. GKS Katowice Termalica wyprzedza dzięki lepszemu wynikowi bezpośredniego starcia.

W ostatniej kolejce klub z Niecieczy pauzował. Zamiast meczu o punkty rozegrał wewnętrzną gierkę. – Chcieliśmy sprawdzić wszystkich zawodników. Dla nas wewnętrzny sparing był okazją do przeglądu wojsk – stwierdził Kaczmarek. Termalica w tym sezonie na wyjeździe dwa spotkania wygrała i cztery przegrała. W każdym z nich padało powyżej trzech goli. Z kolei Garbarnia w roli gospodarza zawsze dała strzelić rywalowi gola. Etoto na wygraną gości proponuje kurs 3.30, a  na Garbarnię 2.15. Stawka na remis wynosi 3.30. Naszym zdaniem faworytem do zwycięstw jest klub z Niecieczy. Naszym zdaniem wygra jednym golem – 3.50.