Raków wygrywa w Poznaniu. Zmiana lidera tabeli Ekstraklasy!

07.03.2022

W niedzielnym hicie kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Lecha Poznań 1:0. Po takim rezultacie sytuacja w czołówce tabeli zrobiła się jeszcze bardziej ciasna, a na sam szczyt wskoczyła Pogoń Szczecin.

Ivi López dał zwycięstwo

Pierwsza połowa meczu przy Bułgarskiej nie zachwyciła. Po zmianie stron lepiej wyglądał Raków Częstochowa, który udowodnił to w 50. minucie. Wówczas dośrodkowanie z prawej strony na pole karne posłał Fran Tudor, a akcję doskonałym strzałem głową zamknął Ivi López. Lech próbował odpowiedzieć, ale ostatecznie jednobramkowe prowadzenie podopiecznych Marka Papszuna utrzymało się do ostatniego gwizdka sędziego Sylwestrzaka.

Zmiana lidera

Wobec piątkowej wygranej Pogoni Szczecin nad Radomiakiem oraz opisanego wyżej zwycięstwa Rakowa w Poznaniu, to ponownie Portowcy znaleźli się na szczycie tabeli. Z kolei zespół Marka Papszuna ma tyle samo punktów, co Kolejorz, ale wyprzedza go lepszym bilansem bezpośrednich spotkań (w Częstochowie padł wynik 2:2 – przyp. red.).

1. Pogoń Szczecin 49 punktów
2. Raków Częstochowa 48 punktów
3. Lech Poznań 48 punktów

Całą trójkę w ligowej hierarchii rozdziela jedynie punkt i walka o mistrzowski tytuł zapowiada się fascynująco. Za tydzień Pogoń i Lech wybiorą się do Krakowa, by zagrać odpowiednio z Cracovią oraz Wisłą; tymczasem Raków w następny poniedziałek podejmować będzie Stal Mielec.