Trenerzy po awansie Realu Madryt kosztem PSG. “Mam poczucie niesprawiedliwości”
10.03.2022

W środowy wieczór Real Madryt pokonał Paris SG 3:1 i ostatecznie to Królewscy awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Po spotkaniu głos zabrali trenerzy obu drużyn.

Rozczarowania po meczu nie krył Mauricio Pochettino: – Mam poczucie niesprawiedliwości. Chodzi o pierwszego gola dla Realu, gdzie Benzema ewidentnie faulował Donnarummę. Później zmieniło się wszystko, mentalność i podejście obu zespołów. Uważam, że w całym dwumeczu byliśmy lepszym zespołem od Realu.

– Podkreślę, to nie był błąd Donnarummy, tylko klarowny faul. Obejrzałem około 30-40 powtórek i to nie jest błąd bramkarza, tylko faul. To był kluczowy moment i nie wiem dlaczego VAR nie dopatrzył się tam przewinienia – oburzał się trener Paryżan.

Inne spojrzenie na ten mecz miał z kolei Carlo Ancelotti, opiekun Realu Madryt: – Mieliśmy w tym spotkaniu momenty cierpienia, ale daliśmy radę. Udany pressing Benzemy dał nam pierwszego gola, a później wszyscy zobaczyli czym jest magia tego stadionu i kibiców. To wszystko dało nam energię i to my przez ostatnie 30 minut dominowaliśmy.

– Czujemy się szczęśliwi. Moje zespoły rozgrywały wiele meczów w Lidze Mistrzów i nie jest łatwo przeżyć taki wieczór. Mam nadzieję, że w kolejnych rundach również pójdzie nam dobrze i długo go nie zapomnimy tego meczu – dodał Ancelotti.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO