Szymon Marciniak poprowadzi półfinał baraży o mundial

22.03.2022

Reprezentacja Polski dopiero w przyszły wtorek przystąpi do baraży o katarski mundial. W czwartek czekają nas jednak półfinały na tym etapie. Jeden z nich poprowadzi Szymon Marciniak.

Polska ekipa sędziowska trafiła na mecz Walia – Austria. Szymon Marciniak w roli pierwszego arbitra. Poza nim do Cardiff polecą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz w roli sędziów asystentów. Naszemu tercetowi będzie pomagał Ovidiu Hategan z Rumunii jako sędzia techniczny.

41-letni Szymon Marciniak w tym sezonie poprowadził już 10 meczów poza granicami Polski. Mowa o dwóch spotkaniach eliminacji do Ligi Mistrzów, a także sześć kolejnych w samych rozgrywkach Champions League. Ostatnie spotkanie to ubiegłotygodniowy rewanż 1/8 finału Juventus-Villarreal. Polski arbiter podyktował w nim m.in. dwa rzuty karne dla gości. Nie było jednak z tym żadnych kontrowersji. Obie jedenastki należały się Hiszpanom.

Poza tym prowadził mecze w Czechach i Arabii Saudyjskiej. Niedawno miał okazje poprowadzić derby Pragi: Slavia kontra Sparta. Wcześniej także spotkanie w ramach King’s Cup na Bliskim Wschodzie: Al-Nassr FC- Al-Ettifaq. Do całego dorobku trzeba dodać także 18 meczów w polskich rozgrywkach. 17 w Ekstraklasie, a także jesienne derby Łodzi przy Piłsudskiego.