Polacy w Serie A. Rozliczamy rodaków #88

19.04.2022

Święta, święta i po świętach. W okresie Wielkanocy swoje mecze rozgrywała włoska ekstraklasa. Jak w 33. kolejce Serie A spisali się nasi przedstawiciele? Czy z grona polskich zawodników możemy wyróżnić piłkarzy, którzy mają za sobą udaną serię gier? Zapraszamy na podsumowanie.

W ostatniej odsłonie naszego cyklu dobre oceny dostali gracze Spezii – Arkadiusz Reca i Jakub Kiwior. O postawie reszty graczy można przeczytać pod poniższym linkiem.

Polacy w Serie A. Rozliczamy rodaków #87

Łukasz Skorupski – Bologna

Bliscy sprawienia sporej niespodzianki byli gracze Bologny, którzy do 95. minuty rywalizacji prowadzili na wyjeździe z Juventusem 1:0. Ostatecznie zakończyło się remisem 1:1. Między słupkami zespołu z Bolonii stanął Łukasz Skorupski. Polak nie miał zbyt wiele do powiedzenia przy trafieniu Vlahovicia.

Poza tym, nasz reprezentant wykonał trzy interwencje.

Rozegrane minuty: 90/90
Nasza ocena: 6

Aleksander Buksa – Genoa

Ponownie w kadrze meczowej Genoi nie znalazł się Aleksander Buksa. Tym razem zespół polskiego napastnika przegrał wyjazdowe starcie z Milanem 0-2 i nadal jest w strefie spadkowej z wyraźną, sześciopunktową stratą do bezpiecznej lokaty.

Rozegrane minuty: 0/90
Nasza ocena: brak

Piotr Zieliński – Napoli

W wyjściowej jedenastce na ważny mecz z Romą nie znalazł się Piotr Zieliński. Reprezentant Polski zameldował się na murawie w 57. minucie spotkania. W trakcie swojego występu, Zieliński zaliczył 34 kontakty z piłką, zanotował 1 kluczowe podanie, a także wygrał 1 z 5 stoczonych pojedynków i wykonał 1 celny strzał.

Napoli zremisowało z Romą 1:1.

Rozegrane minuty: 34/90
Nasza ocena: 5,5

Paweł Jaroszyński – Salernitana

W kadrze meczowej Salernitany na starcie z Sampdorią nie znalazł się Paweł Jaroszyński. Beniaminek Serie A wygrał pierwszy ligowy mecz od 9 stycznia 2022 roku. Strata Salernitany do bezpiecznej lokaty wynosi dziewięć punktów.

Nicola Zalewski – Roma

Ponownie od pierwszej minuty zagrał Nicola Zalewski. Polak miał swoją szansę na strzelenie gola, ale piłkarz Romy wykonał zbyt słabe uderzenie pod koniec pierwszej połowy rywalizacji. 20-latek spędził na murawie ponad 70 minut, zaliczył 46 kontaktów z piłką, wygrał 6 z 10 stoczonych pojedynków, a także zanotował 2 przechwyty i 2 wślizgi.

Rozegrane minuty: 74/90
Nasza ocena: 6,5

Wojciech Szczęsny – Juventus

Czystego konta w rywalizacji z Bologną nie zachował Wojciech Szczęsny. Reprezentant Polski wyciągnął piłkę z siatki w 52. minucie spotkania, gdy gola strzelił Arnautović. 32-latek nie miał zbyt wiele do powiedzenia przy tej bramce. Snajper Bologny otrzymał świetne podanie w polu karnym Juventusu, a następnie sprytnie minął Polaka.

Szczęsny zanotował w tym meczu tylko jedną interwencję.

Bartłomiej Drągowski – Fiorentina

Cały czas na powrót między słupki Fiorentiny czeka Bartłomiej Drągowski. Tym razem zespół z Florencji wygrał domowe starcie z Venezią 1:0. Trudno zatem spodziewać się, by w następnym meczu reprezentant Polski zagrał od pierwszej minuty. Ostatni raz 24-latek zameldował się na murawie pod koniec lutego w przegranym 1:2 meczu z Sassuolo.

Krzysztof Piątek – Fiorentina

Pod koniec rywalizacji z Venezią na boisko wszedł Krzysztof Piątek, który zdołał zaliczyć 4 kontakty z piłką, wykonać 1 celne podanie, a także wygrać 1 stoczony pojedynek.

Rozegrane minuty: 4/90

Bartosz Bereszyński – Sampdoria

Słaby występ ma za sobą Bartosz Bereszyński. Polak przegrał pojedynek główkowy przy golu na 1-0. Z kolei to po stronie Polaka poszła akcja bramkowa na 2-0. W trakcie meczu, Bereszyński wygrał zaledwie 2 z 12 stoczonych pojedynków, wykonał tylko 1 wślizg, bez przechwytu czy wybicia.

Nasza ocena: 4

Karol Linetty – Torino

Kolejny ligowy mecz na ławce rezerwowych spędził Karol Linetty. Torino zremisowało w wyjazdowym starciu z Lazio 1:1. Na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy, 27-latek zanotował raptem 24 minuty w wygranym 1:0 meczu z Salernitaną.

Arkadiusz Reca – Spezia

Piłkarzom Spezii nie udało się sprawić niespodzianki w meczu z Interem. Zespół Recy i Kiwiora przegrał domowe starcie 1:3. Reca opuścił murawę już w 37. minucie rywalizacji. W trakcie swojego występu, Polak wykonał 3 wybicia, 1 przechwyt, a także wygrał 3 z 4 stoczonych pojedynków.

Reca mógł nieco lepiej zachować się przy golu na 1:0. 26-latek przegrał pojedynek główkowy z D’Ambrosio, który asystował podczas tej bramki.

Rozegrane minuty: 36/90

Jakub Kiwior – Spezia

Całe spotkanie z Interem rozegrał z kolei Jakub Kiwior. 22-latek zaliczył 33 kontakty z piłką, wygrał 3 z 9 stoczonych pojedynków, zanotował 4 wybicia, 2 przechwyty, a także zablokował 1 strzał. Dodatkowo Kiwior posłał 3 celne długie piłki na 5 prób.

Sebastian Walukiewicz – Cagliari

Ponownie na ławce rezerwowych zasiadł Sebastian Walukiewicz. Piłkarze Cagliari przerwali serię pięciu porażek z rzędu, wygrywając domowe starcie z Sassuolo 1:0. Dzięki temu zwycięstwu, zespół Sebastiana Walukiewicza powiększył przewagę nad strefą spadkową do sześciu punktów.

Szymon Żurkowski – Empoli

Z powodu zawieszenia za żółte kartki w meczu z Udinese nie wystąpił Szymon Żurkowski. Zespół polskiego pomocnika przegrał wyjazdowe starcie aż 1:4.

Paweł Dawidowicz – Verona

W meczu z Atalantą nie wystąpił oczywiście Paweł Dawidowicz, dla którego sezon skończył się na początku grudnia. Verona wygrała wyjazdowe starcie 2:1.