Polacy w Serie A. Rozliczamy rodaków #87

12.04.2022

Za nami 32. kolejka Serie A. Tradycyjnie spoglądamy na mecze włoskiej ekstraklasy w kontekście występów polskich zawodników. Czy z grona naszych przedstawicieli możemy wyróżnić piłkarzy, którzy mają za sobą dobry weekend? Zapraszamy na podsumowanie.

W ostatniej odsłonie naszego cyklu dobrą ocenę otrzymał Łukasz Skorupski, który zatrzymał Milan. O postawie reszty graczy można przeczytać pod poniższym linkiem.

Polacy w Serie A. Rozliczamy rodaków #86

Łukasz Skorupski – Bologna

Kolejne czyste konto zanotował Łukasz Skorupski. Tym razem golkiper Bologny zagrał na „zero z tyłu” podczas rywalizacji z Sampdorią. Reprezentant Polski nie miał zbyt wiele pracy, gdyż zespół z Genui zdołał wykonać dwa celne strzały na bramkę. Bologna wygrała spotkanie 2:0.

Rozegrane minuty: 90/90
Nasza ocena: 7

Aleksander Buksa – Genoa

Ponownie w kadrze meczowej Genoi nie znalazł się Aleksander Buksa. Zespół 19-latka przegrał domowe starcie z Lazio aż 1:4. Genoa jest obecnie na przedostatnim miejscu w lidze ze stratą trzech punktów do bezpiecznej lokaty. Walka o utrzymanie zapowiada się bardzo ciekawie.

Rozegrane minuty: 0/90
Nasza ocena: brak

Piotr Zieliński – Napoli

W wyjściowym składzie Napoli na ważny mecz z Fiorentiną znalazł się Piotr Zieliński. Zespół z Neapolu przegrał domowe starcie 2:3. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie, zaliczając 56 kontaktów z piłką, nie wykonując kluczowego podania, dośrodkowania czy długiej piłki. Zieliński wygrał 5 z 8 stoczonych pojedynków, a także wykonał 1 przechwyt i 2 wślizgi.

Nasza ocena: 5

Paweł Jaroszyński – Salernitana

Salernitana była bardzo bliska sprawienia niespodzianki. Beniaminek Serie A prowadził 1:0 z Romą do 82. minuty rywalizacji. Ostatecznie zakończyło się wygraną rzymskiej ekipy 2:1. W drugiej połowie spotkania na murawie zameldował się Paweł Jaroszyński, który wykonał 1 wybicie oraz zanotował 3 kontakty z piłką.

Rozegrane minuty: 17/90
Nasza ocena: 4

Nicola Zalewski – Roma

Podczas drugiej połowy starcia Roma – Salernitana na boisko wszedł również Nicola Zalewski. 20-latek zanotował 24 kontakty z piłką, wykonał 2 udane dryblingi (na 2 próby), a także wygrał aż 5 z 6 stoczonych pojedynków i zaliczył 1 celne dośrodkowanie na 3 próby. Dodatkowo Zalewski wykonał 2 wślizgi.

Rozegrane minuty: 24/90
Nasza ocena: 6

Wojciech Szczęsny – Juventus

Zwycięstwo w rywalizacji z Cagliari zanotowali piłkarze Juventusu. „Stara Dama” wygrała spotkanie 2:1. Cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny, który musiał wyciągnąć piłkę z siatki w 10. minucie rywalizacji po trafieniu Joao Pedro. Reprezentant Polski nie miał zbyt wiele do powiedzenia przy tej bramce. Pedro popisał się fenomenalnym uderzeniem.

Poza tą akcją, Wojciech Szczęsny nie miał zbyt wiele pracy. Wystarczy powiedzieć, że polski bramkarz nie wykonał interwencji w tym spotkaniu.

Bartłomiej Drągowski – Fiorentina

Po raz kolejny na murawie nie pojawił się Bartłomiej Drągowski, który obserwował mecz przeciwko Napoli z ławki rezerwowych. 24-latek zanotował tym samym piąty ligowy pojedynek z rzędu na ławce rezerwowych. Fiorentina wygrała 3:2.

Krzysztof Piątek – Fiorentina

Z ławki rezerwowych ponownie nie wstał Krzysztof Piątek. Z gola w tym meczu cieszył się natomiast główny konkurent naszego reprezentanta – Arthur Cabral. Brazylijczyk trafił do siatki w 72. minucie spotkania.

Bartosz Bereszyński – Sampdoria

Kiepski mecz mają za sobą piłkarze Sampdorii, którzy przegrali wyjazdowe starcie z Bologną 0:2. Całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński, który wykonał 2 wybicia, 3 przechwyty, 1 wślizg, a także wygrał 4 z 8 stoczonych pojedynków.

Karol Linetty – Torino

W zremisowanym 0:0 meczu z Milanem nie wystąpił Karol Linetty, który oglądał niedzielne spotkanie z ławki rezerwowych. Od początku 2022 roku, Karol Linetty wystąpił tylko w dwóch ligowych meczach. Sytuacja 27-latka w Torino jest bardzo nieciekawa.

Arkadiusz Reca – Spezia

Dobry występ ma za sobą defensywa Spezii. Zespół Arkadiusza Recy oraz Jakuba Kiwiora zremisował w wyjazdowej potyczce z Empoli 0:0. Reca spędził na murawie prawie całe spotkanie, notując 3 wybicia, 2 przechwyty, a także wykonując 1 wślizg. Reprezentant Polski wygrał 4 z 9 stoczonych pojedynków oraz posłał 2 kluczowe podania.

Rozegrane minuty: 89/90

Jakub Kiwior – Spezia

Cały mecz zaliczył z kolei Jakub Kiwior. 22-latek zanotował 51 kontaktów z piłką, wykonał 2 kluczowe podania, wygrał 4 z 8 stoczonych pojedynków, a także zaliczył 2 wybicia, 3 przechwyty oraz zablokował 1 strzał.

Sebastian Walukiewicz – Cagliari

W przegranej 1-2 rywalizacji z Juventusem nie wystąpił Sebastian Walukiewicz, który spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Zespół 22-latka zanotował piątą porażkę z rzędu w Serie A. Cagliari ma przewagę trzech punktów nad strefą spadkową.

Szymon Żurkowski – Empoli

Prawie godzinę gry w rywalizacji ze Spezią zanotował Szymon Żurkowski. Reprezentant Polski zaliczył 41 kontaktów z piłką, wykonał 1 niecelny oraz 2 zablokowane strzały, a także wygrał 7 z 12 stoczonych pojedynków.

Rozegrane minuty: 55/90

Paweł Dawidowicz – Verona

W meczu z Interem nie wystąpił oczywiście Paweł Dawidowicz, dla którego sezon skończył się na początku grudnia. Verona przegrała wyjazdowe starcie 0:2.