Mirosław Smyła poprowadzi Podbeskidzie Bielsko-Biała

26.04.2022

Podbeskidzie Bielsko-Biała poinformowało, że nowym trenerem do końca sezonu został Mirosław Smyła. Zastąpi on duet trenerów Piotra Jawnego i Marcina Dymkowskiego, którzy rano zostali zwolnieni z klubu.

Rano informowaliśmy o tym, że Podbeskidzie postanowiło pożegnać dwójkę swoich dotychczasowych szkoleniowców. Popołudniu klub potwierdził wcześniejsze doniesienia miejscowych dziennikarzy i ogłosił, że nowym opiekunem Górali będzie Mirosław Smyła.

– Mirosław Smyła to szkoleniowiec mający za sobą pracę m.in. w Koronie Kielce, którą ostatnio prowadził w Ekstraklasie, oraz w Wigrach Suwałki. Wcześniej związany był z Odrą Opole, Zagłębiem Sosnowiec, Rozwojem Katowice i GKS-em Tychy. Z Podbeskidziem trener Smyła podpisał kontrakt do końca obecnych rozgrywek, z opcją przedłużenia o jeden sezon. Trenerze, witamy w Bielsku-Białej! – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Dla Smyły będzie to powrót na ławkę trenerską po ponad dwóch latach. W marcu 2020 roku trener został zwolniony z Korony Kielce i od tamtego czasu nie pracował w żadnym klubie. Jego debiutem w Bielsku będzie czwartkowe starcie przeciwko Sandecji Nowy Sącz.