Gennaro Gattuso obejmie Valencię?

01.06.2022

Wiele wskazuje na to, że Gennaro Gattuso będzie nowym szkoleniowcem Valencii w sezonie 2022/23. Walenckie media poinformowały o tym, że negocjacje pomiędzy Włochem a właścicielem Nietoperzy, Peterem Limem, są bliskie finału.

Gattuso nowym trenerem Valencii?

Według walenckich mediów negocjacje Petera Lima z Gennaro Gattuso są już bliskie zakończenia i pozytywnego finału. Właściciel Valencii miał przekonać włoskiego trenera do objęcia funkcji szkoleniowca Los Ches od nowego sezonu. Informację w ostatnich godzinach potwierdził między innymi Hector Gómez, jeden z lepiej poinformowanych dziennikarzy zajmujących się klubem z Estadio Mestalla.

Rozmowy właściciela Valencii z Gattuso mają odbywać się za plecami obecnego opiekuna drużyny, Jose Bordalasa. 58-letni trener, którego kontrakt obowiązuje do czerwca 2023, w najbliższych dniach prawdopodobnie zostanie zwolniony.

Prezydent klubu zwolniony

Niedawno pisaliśmy o kłopotach organizacyjnych Valencii – na jaw wyszły chociażby taśmy Anila Murty’ego, prezydenta klubu, który miał szantażować Carlosa Solera. Kilka dni później Valencia poinformowała, że Murthy ze skutkiem natychmiastowym został zwolniony. Jego obowiązki tymczasowo przejął Seana Baia, dyrektor akademii Los Ches.