Australia wygrywa i zagra o mundial
08.06.2022

W niedzielę poznaliśmy 30. uczestnika Mistrzostw Świata w Katarze. Już za kilka dni poznamy dwie ostatnie drużyny, które pojadą na Bliski Wschód jesienią. Wczoraj Australia pokonała Zjednoczone Emiraty Arabskie w finale azjatyckich baraży, zapewniając sobie miejsce w interkontynentalnych barażach.

Azjaci najpóźniej rozstrzygnęli kwestie swoich eliminacji. Co prawda wcześniej na turniej awansowały ekipy Japonii, Korei Południowej, Arabii Saudyjskiej i Iranu. Teraz jednak doszło do spotkania dwóch drużyn z trzecich miejsc w swoich grupach. W nim lepsza była Australia, które nie bez problemów ograła ZEA 2:1. Bramki dla Socceroos strzelali Jackson Irvine oraz Ajdin Hrustć. Te trafienia przedzielił Caio, czyli naturalizowany Brazylijczyk, występujący w kadrze ZEA.

Baraże interkontynentalne odbędą się w Al-Rayyan w Katarze. 13 czerwca Australia zagra z Peru o miejsce w grupie D. Zwycięzca tego pojedynku dołączy do Francji, Danii oraz Tunezji. Dzień później Kostaryka zagra z Nową Zelandią. Triumfator tego spotkania zagra w grupie E z Niemcami, Hiszpanią oraz Japonią.