Krzysztof Mączyński odsunięty od pierwszego zespołu Śląska Wrocław

13.06.2022

Trwa przebudowa kadry w Śląsku Wrocław. Pion sportowy klubu postanowił, że do drużyny rezerw przesunięty zostanie Krzysztof Mączyński.

Były reprezentant Polski był kapitanem pierwszej drużyny Śląska Wrocław. Jego kontrakt z WKS-em obowiązuje jeszcze przez rok. Klub chciał rozwiązać umowę, jednak piłkarz nie zgodził się na taki ruch. W związku z tym Mączyński został przesunięty do zespołu drugoligowych rezerw.

Decyzję dla oficjalnej strony Śląska skomentował Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy wrocławian.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni Krzysztofowi za 3,5 roku gry w pierwszym zespole, za jego zaangażowanie i walkę dla Śląska, uznaliśmy jednak, że dla dobra obydwu stron nadszedł czas na zakończenie współpracy. Podjęliśmy rozmowy o polubownym rozwiązaniu obowiązującego kontraktu, jednak Krzysztof nie zdecydował się na ten wariant i dlatego rozpocznie przygotowania z drugim zespołem – powiedział Sztylka.

Mączyński w ostatnich dniach otrzymał ofertę powrotu do Wisły Kraków. Biała Gwiazda nie będzie jednak w stanie zapłacić za pomocnika i jedyną szansą na zmianę barw klubowych jest rozwiązanie umowy ze Śląskiem i podpisanie kontraktu w nowym miejscu pracy.

CZYTAJ TAKŻE: Matus Putnocky odszedł ze Śląska. Zastąpi go Rafał Leszczyński