14-letni Fernando Ovelar zapisuje się na kartach historii paragwajskiej piłki! Rośnie nowy talent?

05.11.2018

Co rok na wielu piłkarskich boiskach pojawiają się bardzo młodzi piłkarze, którzy często określani są mianem „wonderkid”. Liga paragwajska również ma takiego zawodnika. Jest nim 14-letni Fernando Ovelar. 

Fernando pomimo bardzo młodego wieku, zadebiutował już w profesjonalnej piłce. Zespół piłkarza, Cerro Porteno podejmował 28 października w ramach 16. kolejki paragwajskiej Primera Division drużynę 3 De Febrero. Ovelar został wyznaczony przez trenera do wyjściowej jedenastki. Tym samym zawodnik zadebiutował w lidze.

Najważniejszą rolę młodziutki Fernando odegrał jednak w hitowym starciu Paragwaju, nazywanym często „Super Clasico”. Jest to rywalizacja pomiędzy wspominanym Cerro Porteno a Club Olimpia. Mecz ten budzi w kraju Ameryki Południowej ogromne zainteresowanie, stąd każdy zawodnik w Paragwaju zdaje sobie sprawę jak istotne są te spotkania.

Biorąc pod uwagę prestiż pojedynku, wydawać by się mogło, że piłkarze, a w szczególności ci nastoletni, mogą przeżywać w trakcie tych starć ogromną presję. Nic bardziej mylnego. Po Szkoleniowiec Cerro Porteno postanowił wystawić w wyjściowej jedenastce 14-letniego Fernando Ovelara. Młody piłkarz odpłacił się trenerowi bardzo szybko, strzelając swoją premierową bramkę już w 16. minucie spotkania.

Fernando Ovelar dzięki temu trafieniu przeszedł do historii jako najmłodszy strzelec bramki w starciu tych drużyn. Wcześniej tytuł ten dzierżył Sergio Diaz, który w wieku 17 lat strzelił gola w „Super Clasico”.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!