Wybrano największą innowację w piłce ostatnich 30 lat. Jak wygląda TOP5?

07.11.2018

Piłka nożna, mimo tego, że od ponad wieku z założenia jest grą, w której 22 facetów gania za piłką i próbuje ją wepchnąć do bramki rywala, nie lubi stagnacji. Wciąż wymyśla się nowe rozwiązania, zarówno w jakości używanych sprzętów, szukaniu najlepszych sposobów gry, jak i całej otoczki wobec spotkań. Przez ostatnie dekady zmieniło się wiele – teraz wybrano, co uważa się za największą innowację ostatnich 30 lat.

W ankiecie przeprowadzonej przez operatora sieci komórkowej EE, ponad 2000 tysiące fanów oddało swój głos. Większość za największą innowację, jaka weszła do świata futbolu, uznała technologię goal-line, dzięki której raz na zawsze zniknęły wątpliwości, czy piłka przekroczyła linię bramkową, czy nie. Wszyscy dobrze pamiętamy nie tak odległe przecież czasy, w których arbitrzy czasem nie zauważali piłki lądującej dobry metr za linią, a zdarzało się też uznawać bramki, których nie było. Używana od kilku lat technologia wywarła na kibicach największe wrażenie i odbierana jest jako najważniejsza.

Tuż za plecami goal-line znalazła się „instant replay”, czyli po prostu powtórka telewizyjna, dzięki której oglądający natychmiastowo dostają kolejny wgląd w ważniejsze wydarzenia, które miały miejsce chwilę wcześniej. Na trzecim miejscu znalazły się mikrofony, dzięki którym praca arbitrów jest uproszczona w dużym stopniu. Czwarta lokata to system ogrzewania murawy sprawiający, że boiska zimą nie są jak skała, a piątkę zamknęło odkrycie ostatnich lat, czyli VAR. Zgadzacie się z opinią ankietowanych, czy swoją piątkę ułożylibyście w inny sposób? A może dodalibyście inną innowację? Dajcie znać w komentarzach.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!