Pini Zahavi zarobi krocie na transferze Lewandowskiego. Ogromna prowizja agenta

17.07.2022

FC Barcelona zgodziła się zapłacić za Roberta Lewandowskiego 50 milionów euro, wliczając bonusy. Całkowity koszt transferu będzie jednak dla Katalończyków znacznie większy. Ogromną prowizję zagwarantował sobie bowiem agent Roberta Lewandowskiego – Pini Zahavi. 

Transfer Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony być może nigdy nie doszedłby do skutku, gdyby nie Pini Zahavi. Mówi się, że agent polskiego piłkarza oraz jego dobre relacje z władzami „Dumy Katalonii” były kluczowe dla sukcesu tego przedsięwzięcia. Zahavi zabezpieczył przy tym dla siebie ogromną prowizję, która wyniesie aż 20 milionów euro.

5 milionów rocznie

Zahavi nie tylko dogadał się z FC Barceloną w kwestii kontraktu Roberta Lewandowskiego. Agent polskiego piłkarza zadbał również o to, by samemu mocno skorzystać na całej transakcji. „Duma Katalonii” zapłaci Zahaviemu niemal połowę kwoty, która wpłynie na konto Bayernu. Agent Lewandowskiego będzie zarabiał na transferze swojego podopiecznego przez kolejne 4 lata. Klub wypłaci mu bowiem prowizję w wysokości 20 milionów euro w czterech transzach, po 5 milionów.