Jakub Kamiński zadebiutował w Bundeslidze. Wolfsburg remisuje z Werderem

07.08.2022

W sobotnim spotkaniu pierwszej kolejki Bundesligi Wolfsburg przed własną publicznością zremisował 2:2 z Werderem. W drugiej części spotkania na murawie pojawił się Jakub Kamiński, który tym samym odnotował swój oficjalny debiut w niemieckiej ekstraklasie. 

Kamiński trafił latem do Wolfsburga za 10 milionów euro. Z transferem młodego Polaka zarówno w naszym kraju, jak i samym Wolfsburgu wiązano spore nadzieje. Od początku jasne było jednak, że były zawodnik Lecha będzie musiał zawalczyć o miejsce w wyjściowej jedenastce. Sobotnie spotkanie z Werderem 20-latek rozpoczął na ławce rezerwowych.

Kamiński wszedł w drugiej połowie

Jakub Kamiński pojawił się na boisku w 67. minucie spotkania, zmieniając Austriacka – Patricka Wimmera. „Wilki” nadal goniły w tamtym momencie wynik, bowiem gdy Polak wbiegał na murawę na tablicy widniał wynik 1:2.

Bramka na wagę jednego punktu padła już po wejściu polskiego skrzydłowego, jednak sam Kamiński nie przyczynił się zbytnio do jej zdobycia. Ostatecznie „Wilki” zremisowały z Werderem, a Kamiński wyróżnił się swoją aktywnością w ofensywie. Na pierwszego gola lub asystę Polak musi jednak jeszcze poczekać.