Przełamanie Amarala. Lech wygrywa z Widzewem!

04.09.2022

W ostatnim niedzielnym meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Lech Poznań rywalizował na własnym obiekcie z Widzewem Łódź. Starcie obu drużyn zakończyło się zwycięstwem mistrza Polski 2:0. Obie bramki dla „Kolejorza” padły w odstępie zaledwie dwóch minut.

Spotkanie rozpoczęło się od urazu Filipa Marchwińskiego. 20-latek nie mógł kontynuować gry i został zniesiony na noszach. W miejsce młodego gracza Lecha wszedł Joao Amaral, który w ostatnich tygodniach spisuje się poniżej oczekiwań, co potwierdzała seria aż dziesięciu meczów bez gola czy asysty.

Pierwsze minuty rywalizacji nie zachwyciły. Gospodarze starali się nakładać odpowiedni pressing na rywala, ale Widzew dobrze rządził sobie z takim podejściem przeciwnika. Na pierwsze konkrety musieliśmy czekać aż do 29. minuty potyczki, gdy dwukrotnie z dystansu uderzył Kwekweskiri. Golkiper Widzewa nie miał jednak większych problemów z interwencjami.

Próby Lecha nieco obudziły zawodników łódzkiego zespołu. Przed dobrą szansą stanął Nunes, który znalazł się w polu karnym Lecha, ale oddał zbyt słaby strzał, który został zablokowany przez jednego z graczy poznańskiego klubu.

Debiut Mateusza Żukowskiego

W przerwie meczu obaj trenerzy zdecydowali się wprowadzić zmiany. Na murawie zameldował się Mateusz Żukowski, który tym samym zanotował debiut w barwach Lecha. Druga część spotkania rozpoczęła się od dwóch konkretnych szans. Najpierw strzał głową wykonał Amaral, ale Ravas świetnie interweniował przy tym uderzeniu.

Chwilę później jeszcze lepszą okazję miał Danielak, który również posłał futbolówkę w stronę bramki rywala po uderzeniu głową, ale piłka uderzyła w słupek.

Przełamanie Amarala i szybka druga bramka

Na pierwszą bramkę w tym meczu musieliśmy czekać do 80. minuty meczu. Do siatki trafił Joao Amaral, który stworzył świetną akcję z Ishakiem. Chwilę później mieliśmy 2:0. Lech bardzo szybko odebrał piłkę Widzewowi, który wznowił grę na środku boiska. Gola strzelił Ishak, wykorzystując podanie Citaiszwiliego.

Do końca meczu nie zobaczyliśmy więcej bramek. Lech Poznań wygrywa 2:0 i tym samym poprawia swoją pozycję w tabeli.

Lech Poznań – Widzew Łódź 2:0

1-0 Amaral 80′