Mirosław Hajdo trenerem Resovii

07.09.2022

Znajdująca się na dnie tabeli Fortuna 1 Ligi Resovia wybrała nowego trenera. Jest nim Mirosław Hajdo, który tym samym wraca do klubu z Podkarpacia.

Grzegorczyk zwolniony

W środowe południe klub poinformował o tym, że rozstał się z Tomaszem Grzegorczykiem. Trener, który debiutował na poziomie zaplecza Ekstraklasy w dziewięciu meczach zdołał uzbierać tylko cztery oczka – wszystkie po remisach. Jedynym zwycięstwem pozostawała wygrana nad Miedzią Legnica w Pucharze Polski. Więcej o zwolnieniu Tomasza Grzegorczyka pisaliśmy tutaj.

Głównym kandydatem do objęcia posady po Grzegorczyku był Ireneusz Mamrot, ale strony ostatecznie nie doszły do porozumienia.

Mirosław Hajdo nowym trenerem

Tego samego dnia wieczorem, Resovia ogłosiła nazwisko nowego trenera. Został nim Mirosław Hajdo, który pracował w tym klubie dwanaście lat temu – w sezonie 2009/10. Oprócz tego, 52-letni szkoleniowiec prowadził m.in. Motor Lublin czy Sandecję Nowy Sącz, a ostatnio w Cracovii pełnił rolę szefa szkolenia.

Okazją do ponownego debiutu Hajdy na ławce trenerskiej Resovii będzie poniedziałkowy mecz z Chrobrym Głogów. Następnie zespół czeka starcie z Puszczą Niepołomice oraz derbowa potyczka przeciwko Stali Rzeszów.