Dyrektor Borussii zdradza ważny punkt w kontrakcie Sancho
23.11.2018

Fenomenalny początek sezonu w wykonaniu Jadona Sancho nie umknął uwadze najlepszych klubów Europy. Już teraz istnieje wiele spekulacji na temat odejścia nastolatka z Dortmundu, a najwięcej mówi się oczywiście w kontekście Manchesteru City i rzekomej klauzuli.

Do tej pory istnienie takiego zapisu w kontrakcie skrzydłowego było wyłącznie domysłem. Spekulacje jednak potwierdził dziś dyrektor niemieckiego klubu Michael Zorc:

– Zasadniczo nie ujawniamy żadnych szczegółów kontraktu. W tym przypadku Manchester City będzie miał zwiększone prawa w przypadku ewentualnej sprzedaży Sancho. Nazywamy to „Matching-Right”. Jednak, żeby do tego doszło, musimy zdecydować o transferze Jadona, a aktualnie całkowicie nie bierzemy tego pod uwagę.

O co dokładnie chodzi? W przypadku chęci wytransferowania Sancho, Borussia musi poinformować były klub Anglika o każdej wpływającej ofercie za tego zawodnika, aby zespół z Etihad mógł wejść do negocjacji. Zorc przyznał, że podobnie jest w przypadku Paco Alcacera i Barcelony.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!