Frank Lampard tymczasowym szkoleniowcem Chelsea

06.04.2023

Frank Lampard został oficjalnie ogłoszony nowym trenerem Chelsea FC. Zgodnie z doniesieniami „The Times” i „talkSPORT”, zarząd londyńczyków od dłuższego czasu poważnie rozważał ponowne zatrudnienie legendy klubu.

Pożegnanie Grahama Pottera z klubem z Stamford Bridge rozpoczęło poszukiwania nowego szkoleniowca. Luis Enrique oraz Julian Nagelsmann byli wymieniani jako potencjalni kandydaci, jednak ostatecznie to Frank Lampard został wybrany do objęcia funkcji trenera.

Lampard wraca na Stamford Bridge

44-letni Anglik już wcześniej był związany z Chelsea jako piłkarz oraz trener w latach 2019-2021. Po zwolnieniu z Evertonu w styczniu 2023 roku, Lampard wrócił na Stamford Bridge, tym razem w roli trenera tymczasowego. Rozmowy z nim były już na zaawansowanym etapie i klub doszedł do porozumienia ze szkoleniowcem, który pojawi się na ławce Chelsea już w ten weekend.

Frank Lampard będzie miał za zadanie poprawić wyniki drużyny, która w ostatnim czasie prezentowała słabą formę. Jego pierwszym wyzwaniem będzie mecz z Wolverhampton.