PSG wydaje oświadczenie na temat łamania FFP i atakuje francuską gazetę
08.12.2018

PSG dość szybko i stanowczo odpowiedziało na zarzuty francuskiej prasy. Mowa konkretnie o doniesieniach L’Equipe, które stwierdziło, że Paryżanie będą zmuszeni sprzedać jedną ze swoich największych gwiazd w celu uniknięcia kary za łamanie zasad FFP.

Ekipa ze stolicy Francji neguje te informacje, dając do zrozumienia, że owe rozważania są błędne. Przypomnijmy, że do Paryża w 2017 roku trafił Neymar i Kylian Mbappe, których transakcje łącznie kosztowały ponad 400 milionów euro.

W oświadczeniu czytamy, że głównym celem francuskiej gazety jest stworzenie trudnej relacji między klubem, a innymi mediami.

– To jeden z wielu przykładów tego rodzaju wiadomości, które mają na celu wywołać złą atmosferę w klubie przed ważnym środowym spotkaniem w Lidze Mistrzów.

PSG ponadto dodało, że ich zespół w ostatnim czasie otrzymał ogromne wsparcie ze swoich fanów w mediach społecznościowych i zamierza rozmawiać wyłącznie z mediami, które nie szukają tanich sensacji. Może to oznaczać, że najpopularniejszy dziennik we Francji już niebawem otrzyma pewien zakaz rozmów z piłkarzami czy z trenerem Paryżan.

Już w środę lider Ligue 1 zmierzy się w Belgradzie z Crveną. Zwycięstwo sprawi, że zespół Thomasa Tuchela awansuje do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!