Christian Pulisic w kręgu zainteresowań Lyonu

03.07.2023

Lyon szuka pierwszego transferu przed startem sezonu 2023/2024. Na celowniku klubu z Ligue 1 znalazł się Christian Pulisic.

Lyon ma konkurenta

Lyon jest zainteresowany sprowadzeniem Christaina Pulisicia. Francuska drużyna ma jednak rywala w postaci Milanu, który również przejawia chęć pozyskania 24- letniego skrzydłowego. Kilka dni temu media informowały, że klub z Włoch kontaktował się z agentem piłkarza, lecz nie złożył oficjalnej oferty Chelsea. Lyon nie traci czasu i dzisiaj złożył ofertę Chelsea w wysokości 25 milionów euro. Sam zawodnik odrzucił pierwszą ofertę Lyonu, ponieważ francuski klub w nadchodzącym sezonie nie zakwalifikował się do żadnych europejskich rozgrywek. Media informują, że wkrótce zespół z południowej części Francji wróci z kolejną ofertą.

Christian Pulisic profil zawodnika

Amerykański skrzydłowy obecnie reprezentuje barwy Chelsea. Do klubu ze Stamford Bridge trafił zimą 2019 roku z Borussii Dortmund za 64 miliony euro. Przygoda Pulisica w Chelsea nie układa się po jego myśli. Bez wątpienia nie rozwinął skrzydeł na angielskich boiskach, w czym nie pomogły mu częste urazy, hamujące rozwój piłkarza. Pulisic dla Chelsea rozegrał 145 spotkań w których, strzelił 26 bramek. Transfer do Lyonu będzie bez wątpienia krokiem wstecz w karierze piłkarza, jednak zmiana barw powinna pomóc mu się odbudować.

Fot. Pressfocus