Gvardiol blisko Manchesteru City. Będzie najdroższym obrońcą w historii!

03.07.2023

Manchester City zarzucił sidła na rozchwytywanego chorwackiego obrońcę – Josko Gvardiola. 21-letni defensor ma zostać najdroższym obrońcą w historii. RB Lipsk jest chętny na sprzedaż piłkarza. 

City się wzmacnia

Świeżo upieczony zdobywca pucharu Ligi Mistrzów nie zwalnia tempa i po transferze Kovacicia z Arsenalu, planuje kolejne wzmocnienia. Chociaż obrona Manchesteru City wygląda mocarnie, wszystko wskazuje na to, że Gvardiol wkrótce zasili ich szeregi, stając się najdroższym obrońcą w historii. Jak informują media, Obywatele złożyli ofertę RB Lipsk w wysokości 100 milionów euro.  Miano najdroższego obrońcy dotychczas dzierżył Harry Maguire, który w 2019 roku przeszedł z Leicester do Manchesteru United za 87 milionów euro.

Josko Gvardiol – filar reprezentacji Chorwacji

Josko Gvardiol mimo swojego młodego wieku gra pierwsze skrzypce w reprezentacji swojego kraju. Jak dotąd wystąpił w 21 meczach. Jest podstawowym obrońcą i w dużej mierze przyczynił się ostatnich sukcesów Chorwacji. Zajął z nią trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w Katarze i drugie miejsce w Lidze Narodów.

Fot. Pressfocus