Andre Onana bliski transferu do Manchesteru United

16.07.2023

David de Gea opuścił Manchester United. Czerwone Diabły nie przedłużyły umowy z Hiszpanem. Obsada bramki w United jest pusta. Z tego powodu klub szuka wzmocnienia. Jak informują media, jeszcze w tym tygodniu szeregi Manchesteru United może zasilić Andre Onana.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Andre Onana w United jeszcze w tym tygodniu?

Saga transferowa z udziałem Kameruńczyka trwa już od jakiegoś czasu. Zaraz po rozpoczęciu się letniego okna transferowego, media nieustannie przymierzały golkipera do United. Powodem oczywiście było nieprzedłużenie kontraktu z Davidem de Geą oraz preferencje managera United, który szuka bramkarza czującego się pewnie na przedpolu bramki. Wszystko wskazuje na to, że oficjalne ogłoszenie transferu nastąpi jeszcze w tym tygodniu. Jak informuje Włoski dziennikarz Fabrizio Romano, United jest dogadany z Interem Mediolan oraz z samym zawodnikiem.

Klubowi z Premier League bardzo zależy na jak najszybszym zakontraktowaniu 27-letniego bramkarza, ponieważ już w przyszył tygodniu, Czerwone Diabły udają się na tournee do USA. Holenderski manager chce mieć Onane do swojej dyspozycji podczas obozu. Kwota transferu ma wynieść 50 milionów euro, plus 5 milionów w dodatkach. Kameruńczyk wyceniany jest na 35 milionów euro według portalu transfermarkt.

Onana idealnym kandydatem do bramki Czerwonych Diałbów

Andre Onana idealnie pasuje profilem do drużyny Erika ten Haga. Świetnie rozgrywa piłki z obrońcami, dobrze zagrywa piki na dalsze odległości oraz pewnie czuję się wysoko wychodząc od bramki, często dzięki temu zażegnując niebezpieczeństwo. Właśnie takiego bramkarza szukał Holenderski manager. Onana podczas klubowej kariery rozegrał 300 spotkań, 110 razy zachowując czyste konto. Kameruńczyk dla swojej reprezentacji wystąpił w 34 meczach i zanotował 14 czystych kont.

Fot. PressFocus