Dawid Kownacki: Wierzę że jesteśmy w stanie się podnieść
21.06.2018

W swoim drugim występie na turnieju w Rosji reprezentacja Polski zmierzy się z Kolumbią. – Jestem gotowy mentalnie, aby zagrać w tym meczu od początku. Trochę już w piłkę gram i zdobyłem doświadczenie – zapewnił podczas czwartkowej konferencji prasowej Dawid Kownacki.

We wtorek reprezentacja Polski przegrała z Senegalem 1:2 w swoim pierwszym występie na mistrzostwach świata. – Odbyliśmy rozmowę, bo nie da się o tym milczeć. Nie chodzi o to, aby na siebie krzyczeć. Wiedzieliśmy, że nie ma co tego rozpamiętywać, bo to do niczego by nie prowadziło. Po tej porażce powiedzieliśmy sobie, że turniej dopiero się zaczął i zostały jeszcze dwa mecze. Wierzę że jesteśmy w stanie się podnieść. Teraz musimy skupić się na meczu z Kolumbią – powiedział Kownacki.

Dawid Kownacki dobrze wie…

21-letni napastnik przyznał, że jest gotowy mentalnie, aby zagrać w niedzielnym spotkaniu. – Trochę już w piłkę gram i zdobyłem doświadczenie. Nie przytłacza mnie presja, bo ona jest pozytywna. Oczywiście gra w reprezentacji Polski to coś innego niż w klubie. Rozpiera mnie duma – przyznał Kownacki.

Zawodnik Sampdorii jest przekonany, że Polska pokona Kolumbię. – Potrafimy grać w piłkę. Nie z takimi rywalami jak Kolumbia potrafiliśmy wygrać. Musimy tylko zagrać agresywniej niż w Moskwie. Przeciwko Senegalowi nie doskakiwaliśmy do przeciwnika, brakowało twardej gry i szybkich podań. Zdarzało się zbyt długo przetrzymywać piłkę, nie złapaliśmy odpowiedniego rytmu – wyliczał Kownacki.

typy dnia
kurs 2.17
Club Brugge – Real Madryt
Zwycięzca
2
kurs 1.63
Ajax – Valencia
Zwycięzca
1
kurs 2.31
Olympiakos - Crvena Zvezda
El Arabi strzeli gola
TAK
kurs 2.54
Atletico Madryt – Lokomotiv
strzelec gola – Joao Felix
TAK
550PLN
Oferta VIP!
GRAMGRUBO550