Świetna oglądalność polskich drużyn w europejskich pucharach

31.07.2023

Polskie klubu biorą udział w eliminacjach do europejskich rozgrywek. Według informacji przekazanych przez dziennikarza TVP Marka Szkolnikowskiego, oglądalność meczów cieszyła się ogromną popularnością.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Oglądalność polskich klubów w eliminacjach do pucharów UEFA

Raków Częstochowa, Lech Poznań, Legia Warszawa oraz Pogoń Szczecin cały czas liczą się w walce o rozgrywki UEFA. Mistrz Polski w pierwszym meczu II rundy eliminacji do Ligi Mistrzów pokonał Qarabag 3:2. Przed rewanżem jest na dobrej pozycji, aby awansować do kolejnej rundy. Zmagania Medalików obejrzało 149 742 widzów przed telewizorami.

Lecha Poznań kapitalnie pokazał się w meczu z Kauno Zalgirisem. Kolejorz zdominował rywala w pierwszej połowie, w drugiej kontrolując spotkanie. zespół z Wielkopolski wygrał 3:1 i jest zdecydowanym faworytem do awansu do III rundy w tym pojedynku. Mecz obejrzało 105 516 widzów. Oprócz tego warto zaznaczyć, że Lech może liczyć na korzystne rozstawienie o czym możesz przeczytać tutaj.

Legia Warszawa jako jedyny przedstawiciel naszego kraju nie odniósł zwycięstwa. Wojskowi mierzyli się z kazachskim Ordabasy. Legia przegrywała mecz już 2:0, jednak udało im się odwrócić losy meczu i w końcówce wyszarpali remis 2:2. Spotkanie zgromadziło przed telewizorami 95 633 kibiców. Przed rewanżem z Ordabasy stołeczny klub będzie faworytem do awansu do III rundy Ligi Konferencji.

Pogoń Szczecin rozbił swojego rywala z Irlandii Północnej 5:2. Linfield nie miał żadnych szans z Portowcami. Pewny wynik z pierwszego meczu daje otwartą drogę do awansu do następnej rundy eliminacji. Spotkanie obejrzało 66 917 widzów.

Kiedy rewanżowe spotkania polskich drużyn?

Raków Częstochowa do rewanżowego starcia przystąpi 2 sierpnia o godzinie 18:00. Spotkanie odbędzie się na wyjeździe. Reszta naszych zespołów zagra swoje mecze 3 sierpnia. Lecha Poznań czeka wyjazd, a pierwszy gwizdek wybrzmi o godzinie 18:00. Legia Warszawa jak i Pogoń Szczecin zagrają przed własną publicznością. Portowcy rozpoczną spotkanie o godzinie 18:00. Wojskowi o godzinie 21:00.