Lech Poznań ma spore szanse na rozstawienie w IV rundzie eliminacji

29.07.2023

Lech Poznań pewnie pokonał Kauno Zalgiris 3:1 i awans do III rundy eliminacji powinien być dla niego formalnością. Jest także faworytem w III rundzie, a dobre informacje napływają już w przypadku awans do IV rundy eliminacji. 

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Lech Poznań może być rozstawiony w IV rundzie

Po pokonaniu Kauno Zalgiris w pierwszym meczu 3:1, Lech Poznań czeka jeszcze rewanż. Musiałaby się jednak wydarzyć katastrofa, aby Kolejorz nie awansował do III rundy eliminacji. Tam zmierzy się ze zwycięzcą pary Auda Ķekava (Łotwa) / FC Spartak Trnava (Słowacja). Kolejorz w IV rundzie może trafić na bardzo wymagającego przeciwnika, gdyż w teorii nie jest rozstawiony. Jest jednak szansa na rozstawienie. Wystarczy, aby trzy drużyny będące przed Lechem w rankingu klubowym UEFA odpadły z rywalizacji, a szansa na to nie jest wcale znikoma.

Co musi się stać aby Lech Poznań był rozstawiony w IV rundzie?

Jak już napisaliśmy, aby Lech Poznań był rozstawiony, to trzy drużyny będące przed Kolejorzem w rankingu muszą odpaść. Te kluby to Viktoria Pilzno, Cluj, PAOK oraz Basel. Ostatnia drużyna w pierwszym meczu II rundy przegrała z Tobol 1:3, kończąc mecz w dziewiątkę. Żadnemu z pozostałych klubów nie udało się wygrać.

Fot. Pressfocus