Joao Felix może trafić do Arabii Saudyjskiej

07.08.2023

Kluby z Arabii Saudyjskiej się nie zatrzymują. Jak informuje Fabrizio Romano, kolejnym piłkarzem przymierzanym do Saudi Pro League jest Joao Felix.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Joao Felix kolejnym piłkarzem, który trafi do Arabii Saudyjskiej?

Joao Felix jest graczem Atletico od lata 2019 roku. Do klubu La Liga przeniósł się z Benfiki za 127,20 milionów euro. Przygoda 23-latka w Hiszpanii nie wygląda tak jak wszyscy by tego oczekiwali. Piłkarz nie spełnia pokładanych w nim nadziei. W ostatnim sezonie został wypożyczony do Chelsea. W Premier League, również nie zaimponował wysoką formą. Portugalczyk, jakby tego było mało, ma nie najlepsze relacje z trenerem Atletico – Diego Simeone.

Biorąc te wszystkie czynniki pod uwagę, nic dziwnego, że Joao Felix nosi się z zamiarem odejścia z zespołu z La Liga. Władze klubu są jak najbardziej chętne na sprzedaż piłkarza. Jak informuje włoski dziennikarz Fabrizio Romano, Al Hilal przyszło z ofertą za młodego Portugalczyka. Sam agent zawodnika Jorge Jesus, namawia piłkarza na przenosiny do Saudi Pro League. Napastnik jeszcze nie określił czy dołączy do Al Hilal, ponieważ w pierwszej kolejności czeka na ofertę z europejskiego klubu grającego w Lidze Mistrzów. W ostatnim czasie media informowały, że piłkarzem interesuje się Barcelona. Kwota transferu nie jest znana. Portal Transfermarkt wycenia Felixa na 50 milionów euro.

Jak spisywał się Portugalczyk w poprzednim sezonie?

23-latek w styczniowym okienku transferowym trafił na wypożyczenie do Chelsea. Zawodnik na angielskich boiskach nie spisywał się jednak najlepiej, podobnie jak cała drużyna The Blues. Londyńczycy zajęli dopiero 12 miejsce w tabeli na koniec sezonu Premier League. Felix dla Chelsea zagrał 20 meczów i strzelił 4 gole.