Mecz AEK Ateny – Dinamo Zagrzeb przełożony z powodu zamieszek

08.08.2023

Mecz AEK Ateny – Dinamo Zagrzeb, w ramach trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów, został przełożony z powodu krwawych zamieszek między kibicami. Jedna osoba poniosła śmierć.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Krwawe walki w Atenach przez meczem eliminacji do Ligi Mistrzów

Jak informuje grecka policja, pod stadionem AEK-u Ateny w nocy z poniedziałku na wtorek doszło do zamieszek między kibicami. Za wszczęcie burdy odpowiedzialni są fanatycy Dinama Zagrzeb, którzy mimo zakazu stadionowego od UEFA, zjawili się w Atenach. Około 150 fanów chorwackiej drużyny, zaatakowało kibiców z Aten. Około dziesięciu kibiców jednej i drugiej drużyny zostało rannych. W wyniku ran odniesionych po ataku nożem, zginął 29-letni fan AEK-u. Grecka policja zatrzymała blisko 100 sprawców zdarzenia. W wyniku zaistniałej sytuacji, UEFA podjęła decyzję o przełożeniu pierwszego spotkania w dwumeczu. Nowy termin rozegrania spotkania został wyznaczony na sobotę 19 sierpnia, po pierwotnym rewanżu (15 sierpnia).

Kiedy zagrają polskie zespoły w eliminacjach do europejskich pucharów?

Przed III rundą eliminacji do europejskich rozgrywek, wszyscy przedstawiciele Ekstraklasy jacy rozpoczęli zmagania o europejskie puchary, są dalej w grze. W tym tygodniu odbędą się pierwsze starcia III rundy eliminacji. Na pierwszy ogień wystawiony jest mistrz Polski – Raków Częstochowa. Medaliki we wtorek 8 sierpnia o godzinie 20:00 zmierzą się na własnym stadionie z cypryjskim Aris.

Następnie w środę 9 sierpnia o godzinie 20:00, Pogoń Szczecin zagra z Gent. Mecz odbędzie się w Belgii. W czwartkowy wieczór 10 sierpnia Lech Poznań i Legia Warszawa, będą gospodarzami w swoich bataliach o Ligę Konferencji UEFA. Pierwszy gwizdek w Warszawie wybrzmi o godzinie 19:00. Kolejorz z kolei swoje spotkanie rozpocznie o godzinie 20:00.