Kłopoty Crisitano Ronaldo. Może trafić do aresztu

12.08.2023

Cristiano Ronaldo w meczu w ramach Arabskiej Ligi Mistrzów zdobył jedyną bramkę w spotkaniu. Portugalczyk podczas celebracji gola wykonał gest przez, który może trafić do aresztu.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Cristiano Ronaldo może liczyć się z konsekwencjami za wykonie swojego gestu

Spotkanie pomiędzy Al Shorta i Al Nassr, odbyło się w ramach Arabskiej Ligi Mistrzów. Jedyną bramkę w meczu zdobył Cristiano Ronaldo, dając zwycięstwo swojej drużynie. Podczas celebracji gola, pięciokrotny zdobywca złotej piłki wykonał znak krzyża. Gest ten jest zakazany w Arabii Saudyjskiej. W państwie saudyjskim, gesty i praktykowanie religii chrześcijańskiej jest karane. Wydaje się jednak, że nie zostaną wyciągnięte konsekwencje przez władze z powodu zachowania 38-latka. Cristiano Ronaldo jest jedną z najbardziej popularnych osób w kraju oraz jest ambasadorem ligi saudyjskiej. Dzięki temu Portugalczyk może liczyć na przywileje i możliwe, że skończy się tylko na upomnieniu przez klub.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy piłkarz grający w Arabii Saudyjskiej, może ponieść konsekwencje z powodu swoich praktyk religijnych. Klumbijczyk, Juan Pablo Pino, również był graczem Al Nassr w latach 2011-2012. Były reprezentant Kolubii został aresztowany w jednym z centrum handlowych. Powodem zatrzymania było niezakrycie tatuażu z wizerunkiem Chrystusa.

Już niedługo finał Arabskiej Ligi Mistrzów

Ronaldo został bohaterem w półfinałowym meczu z Al Shorta w Arab Club Champions Cup. W drugim spotkaniu 1/2 finału arabksakiej Ligi Mistrzów, Al Hilal wygrał z Al Shabab 3:1. Tym samym Al Nassr i Al Hilal spotkają się w finale rozgrywek. Finałowe starcie odbędzie się 12 sierpnia o godzinie 17:00, na stadionie King Fahd Stadium w Arabii Saudyjskiej.