Jagiellonia z nowymi wzmocnieniami, dołączyli Nguiamba i Hansen

12.09.2023

Jagiellonia Białystok w poniedziałek zakontraktowała dwóch nowych zawodników. Do klubu dołączyli Aurelien Nguiamba, który był przed rokiem wypożyczony do Dumy Podlasia i Kristoffer Hansen.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Jagiellonia pozyskała Nguiambę i Hansena

Jagiellonia Białystok mimo dobrego startu sezonu, wciąż szukała wzmocnień. Jaga po pierwszych kolejkach zajmuje czwarte miejsce w Ekstraklasie, a w sześciu meczach zdobyła 12 punktów. Jest to bardzo pozytywny wynik, biorąc pod uwagę, że z klubu odszedł Marc Gual.

Problemem Jagi na kolejne mecze sezonu mogła być wąska kadra. Zaradził temu dyrektor sportowy – Łukasz Masłowski. Po zamknięciu okienka transferowego ściągnął jeszcze dwóch wolnych zawodników.

Jagiellonia poinformowała najpierw o ponownym zakontraktowaniu Aureliena Nguiamby. Francuz pod koniec ubiegłego sezonu zaczął pełnić coraz ważniejszą rolę w barwach Jagiellonii. 24-latek podpisał dwuletnią umowę z opcją o przedłużenia o rok.

Z kolei drugim wzmocnieniem ogłoszonym w poniedziałek jest Kristoffer Hansen. Zawodnik wcześniej rozwiązał kontrakt z Widzewem Łódź z powodu konfliktu z byłym już trenerem Januszem Niedźwiedziem. Norweski skrzydłowy podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Fot. jagiellonia.pl