Ile zarobiła Legia za wygraną z Aston Villą?

22.09.2023

Legia Warszawa niespodziewanie pokonała 3:2 Aston Villę w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Konferencji. Legioniści zaskoczyli niezwykle pozytywnie, a poza trzema punktami, klub zgarnął całkiem wysoką premię. Ile zarobiła Legia Warszawa za wygraną z Aston Villą?

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

W Europie nie ma już słabych drużyn

Często po meczach polskich drużyn w europejskich pucharach można spotkać się z powiedzeniem: „w Europie nie ma już słabych drużyn”. Używane jest najczęściej w przypadku porażek z drużynami pokroju Dudelange, ale tym razem posłużyło do opisania fenomenalnego występu Legii. Wojskowi przed własną publicznością pokonali 3:2 Aston Villę, a grę wicemistrza Polski można było oglądać z dużą satysfakcją. Komplet punktów w starciu z najsilniejszą drużyną w grupie z pewnością mocno podwyższył szanse Wojskowych na awans.

Ile zarobiła Legia za wygraną z Aston Villą?

Legia Warszawa poza kompletem punktu może cieszyć się także z premii za wygranie meczu w fazie grupowej Ligi Konferencji. Wicemistrz Polski za zwycięstwo z Aston Villą zainkasował 0,5 mln euro, czyli około 2,3 mln złotych. Taka bonifikata przysługuje wszystkim klubom, które wygrają mecz w fazie grupowej Ligi Konferencji.

Fot. Pressfocus