Muci nominowany do zawodnika 1. kolejki Ligi Konferencji

22.09.2023

Poznaliśmy czterech nominowanych piłkarzy do nagrody zawodnika 1. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji. Jednym z nich jest Ernest Muci. Poza piłkarzem Legii zostali nominowani Kozulj, Piotrowski i Ranieri.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Ernest Muci zawodnikiem 1. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji?

Znane są nazwiska czterech piłkarzy nominowanych do zawodnika 1. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji. O nagrodę rywalizują: Muci (Legia Warszawa), Kozulj (Zrinski), Piotrowski (Ludogorets) i Ranieri (Fiorentina).

Ernest Muci okazał się bohaterem Legii Warszawa w starciu z jedną z najsilniejszych drużyn grających w Lidze Konferencji – Aston Villą. Młody piłkarz wicemistrza Polski strzelił dwie bramki i potwierdził swoją znakomitą dyspozycję. Mamy jednak też inne akcenty, związane z naszym krajem.

Kozulj – bohater Zrinsjki grał niegdyś w Pogoni Szczecin, a był też w składzie Termaliki czy Sandencji, ale w tych dwóch zespołach nie zdążył zadebiutować. Bośniak wszedł w drugiej połowie meczu na boisko i odwrócił losy rywalizacji z AZ Alkmaar.

Kolejnym nominowanym jest Jakub Piotrowski, obecnie piłkarz Ludogorets. Polak strzelił dwa gole i zanotował asystę w meczu z katem Lecha – Spartakiem Trnava. W Polsce grał między innymi dla Pogoni Szczecin i Stomilu Olsztyn.

Ostatnim nominowany jest defensor Fiorentiny – Luca Ranieri. Viola co prawda tylko zremisowała z Genk 2:2, ale dublet środkowego obrońcy jest rzadko spotykanym wydarzeniem.

Fot. Pressfocus