Puchar Polski: trzy drużyny z 3. ligi grają dalej!

28.09.2023

W czwartek odbędą się ostatnie mecze 1/32 finału Pucharu Polski. Po środowych zmaganiach aż trzy drużyny z 3. ligi awansowały do kolejnej fazy turnieju. Dwie z nich wyeliminowały kluby z Ekstraklasy!

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Trzy kluby z 3. ligi grają dalej, odpadły drużyny z Ekstraklasy

Powiedzenie, że puchary rządzą się swoimi prawami miało odzwierciedlenie także w Pucharze Polski. Środowe zmagania przyniosły kilka sensacji, a aż trzy kluby z 3. ligi zameldowały się w dalszej fazie rozgrywek. Dwa z nich, czyli Legia II i Garbarnia Kraków, wyeliminowały kluby z Ekstraklasy.

Carina Gubin – Radunia Stężyca 4:1

Pierwsze jednak odbył się mecz Cariny Gubin z Radunią Stężycą. Gospodarze mieli o tyle ułatwione zadanie, że przeciwnik gra tylko jeden szczebel wyżej i w 36. minucie musiał grać w 10. Carina wygrała 4:1.

Garbarnia Kraków – Radomiak Radom 2:1

Ogromną sensację sprawiła Garbarnia Kraków. Gospodarze plasują się na czwartej pozycji w swojej grupie w 3. lidze. Wydawało się więc, że Radomiaka czeka łatwy mecz. Do przerwy Garbarnia prowadziła jednak 2:0, a w drugiej połowie rywalizacja dała sobie strzelić tylko jedną bramkę.

Legia II – Ruch Chorzów 3:2

Druga drużyna Legii Warszawa także pokazała się z dobrej strony. Jest na piątej pozycji w swojej grupie w 3. lidze, ale nie przeszkodziło jej to wyeliminować Ruchu Chorzów. Decydującą bramkę na 3:2 strzelił dopiero w 87. minucie Adam Ryczkowski.