Kontrowersja w Premier League. Podsumowanie kolejki 29.09 – 01.10

02.10.2023

W zeszły weekend byliśmy świadkami wielu ciekawych starć. Sporo kontrowersji dostarczyło nam spotkanie Tottenhamu z Livepoolem. Real Madryt wygrał mecz na szczycie La Liga. Zapraszamy na podsumowanie kolejki 29.09 – 01.10.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Tottenham – Liverpool

W ubiegłą sobotę zostało rozegrane większość meczy siódmej kolejki Premier League. Hitem tego weekendu był pojedynek Tottenhamu z Liverpoolem. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla gospodarzy. Szerokim echem odbiła się kontrowersyjna decyzją sędziego. Arbiter uznał, że w 34. minucie Diaz znalazł się na pozycji spalonej. Jak wykazały powtórki o spalonym nie było mowy. The Reds już od początku mieli utrudnione zadanie. Już 26. minucie czerwoną kartkę zobaczył Jones. Drugi czerwony kartonik w 69. minucie obejrzał Diogo Jota. Liverpool kończył mecz w dziewięciu. Gole dla Kogutów zdobywali Son oraz Matip, który strzelił samobója. Honorowe trafienie dla Liverpoolu zanotował Gakpo.

RB Lipsk – Bayern

W lidze niemieckiej bardzo ciekawie zapowiadało się starcie RB Lipska z Bayernem. Piłkarze obydwu drużyn stanęli na wysokości zadania i dostarczyli nam sporo emocji. Byki szybko wyszli na prowadzenie w 20. minucie po golu Opendy. Sześć minut później rezultat spotkania podwyższył Lukeba. Do przerwy Lipsk mógł być zadowolony, ponieważ schodził ze sporą zaliczką przed drugą częścią meczu. W 57. minucie Bayern zabrał się za odrabianie strat. Rzut karny wykorzystał Harry Kane. Ostatniego gola w meczu w 70. minucie strzelił Sane. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Girona – Real Madryt

Przed meczem z Realem zaskakującą pozycję lidera La Liga zajmowała Girona. Real Madryt stanął jednak na wysokości zadania i pewnie pokonał zajmującą pierwsze miejsce w tabeli drużynę. Gole dla Królewskich strzelali: Joselu, Tchouameni i Bellingham. W samej końcówce spotkania bardzo brutalnego faulu dopuścił się Nacho Fernandez, który obejrzał słuszną czerwoną kartkę. Mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Pogoń Szczecin – Lech Poznań

W hicie PKO BP Ekstraklasy Pogoń Szczecin rozbiła Lecha Poznań aż 5:0. Kolejorz nie zaprezentował się najlepiej w tym meczu. Swoją lepszą dyspozycję wykorzystała Duma Pomorza. Gole zdobywali: Ulvestad, Gorgon, Bichakhchyan, Grosicki i Fornalczyk.