Piotr Zieliński został obywatelem Włoch

07.10.2023

Piotr Zieliński na włoskich boiskach występuje już od dwunastu lat. Piłkarz reprezentacji Polski mógł zatem ubiegać się o obywatelstwo kraju, w którym aktualnie zamieszkuje. Jak informują media, 84-krotny reprezentant Biało-Czerwonych w piątek został obywatelem Włoch.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Piotr Zieliński odebrał włoskie obywatelstwo

Piotr Zieliński karierę na włoskich boiskach rozpoczął w drużynie Udinese, do której trafił z Zagłębia Lubin za 100 tysięcy euro. Dla Udinese wystąpił w 19 spotkaniach i zaliczył dwie asysty. Następnie piłkarz trafił na wypożyczenie do FC Empoli, gdzie zagrał w 66 meczach, strzelił pięć goli i zanotował siedem asyst. Zieliński w 2016 roku przeniósł się do Napoli za kwotę 16 mln euro. W zespole z Neapolu jest jednym z kluczowych piłkarzy i zbiera dobre recenzje za swoje występy. Jak do tej pory w koszulce Napoli wystąpił w 338 spotkaniach, zdobył 50 goli i zanotował 47 asyst.

Zieliński  już od ponad dziesięciu lat przebywa we Włoszech, co dawało mu prawo do ubiegania się o włoskie obywatelstwo. Pomocnik niedawno zdał egzamin na znajomość języka kraju z półwyspu Apenińskiego. Z racji takiego stanu rzeczy, reprezentant Polski w piątek został obywatelem Włoch.

Tego lata 29-latek łączony był z przenosinami do Al Ahli. Ostatecznie piłkarz zdecydował się pozostać Napoli, gdzie ma ważny kontrakt do końca obecnego sezonu. Portal Tranfsermakrt wycenia Polaka na 35 mln euro.

Jak spisze się Piotr Zieliński w najbliższym meczu reprezentacji?

Już 12 października w meczu przeciwko Wyspom Owczym na ławce trenerskiej zadebiutuje nowy selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz. Z powodu urazu na najbliższym zgrupowaniu zabraknie kapitana Biało-Czerwonych, Roberta Lewandowskiego. Piotr Zieliński będzie musiał zatem wziąć ciężar gry na swoje barki.

Fot. PressFocus