Wywiad tygodnia #12 ,,Zieliński jednym z absolutnych bohaterów”

08.10.2023

Włoski dziennikarz Luca Cerchione udzielił wywiadu dla portalu Meczyki.pl, w którym ocenił postawę Piotra Zielińskiego w drużynie Napoli. Włoch uważa pomocnika reprezentacji Polski jako jednego z lepszych w Serie A.

Futbolnews baner FB

Piotr Zieliński jednym z lepszych piłkarzy w Serie A

Piotr Zieliński reprezentuje drużynę Napoli od 2016 roku. Piłkarz jest jednym z ważniejszych zawodników włoskiego klubu. 29-latek został ostatnio pochwalony również przez Lucę Cerchione. Dziennikarz w rozmowie z Meczyki.pl przyznał, że uważa Polaka za jednego z lepszych pomocników w Serie A. Włoch zwraca uwagę na pracowitość Zielińskiego oraz jego użyteczność taktyczną.

,,Na pewno trudno znaleźć w Serie A pomocnika, który jest tak bardzo użyteczny taktycznie. Piotrek w trakcie meczu wciela się w wiele ról i potrafi grać na kilku pozycjach. Osobiście nie znam drugiego takiego pomocnika, który tak dobrze potrafi grać zarówno jako ósemka, jak i dziesiątka. Jego rola zmienia się kilkukrotnie w zależności od okoliczności boiskowych w trakcie meczu. Jeśli jakikolwiek trener posiada Zielińskiego, może zmieniać strukturę taktyczną bez dokonywania zmian, gdyż w fazie bez posiadania piłki Polak wykonuje tytaniczną pracę pressingu, a w momencie, kiedy drużyna ma piłkę, robi różnicę swoją techniką, wizją gry i strzałami z dystansu. W tym aspekcie jest zdecydowanie najbardziej kompletnym pomocnikiem w Serie A i nie widzę nikogo lepszego” – stwierdził Cerchione.

Tego lata Zieliński był łączony z przenosinami do Arabii Saudyjskiej. 29-latek ostatecznie zdecydował się pozostać we Włoszech. Dziennikarz jest pod wrażeniem zachowania Piotra. Jego zdaniem oferowany lukratywny kontrakt nie wpłynął w żadnym stopniu na pomocnika.

,,Jak już wspomniałem wcześniej, odrzucenie oferty z Arabii Saudyjskiej nie zmieniło stosunku do Piotra, tylko nagłośniło medialnie to, jakim jest piłkarzem i człowiekiem. Nie przyjął naprawdę wielkiej góry pieniędzy. Neapol jest niezwykle wymagający, ale i wdzięczny. Bez względu na jego dalszą karierę nikt mu tego nie zapomni, nawet jeśli miałby odejść wraz z końcem tego sezonu” – powiedział Włoch.

Cerchione zaznacza, że reprezentant Polski znaczenie przyczynił się do sukcesu Napoli z zeszłego sezonu. Zdaniem mężczyzny Zieliński obok Marka Hamsika są najlepszymi pomocnikami w historii drużyny z Neapolu.

,,Absolutnie tak i powtórzę raz jeszcze: Nie patrzmy tylko na liczby! Zieliński był jednym z absolutnych bohaterów trzeciego scudetto Napoli, niezwykłego sezonu, który na zawsze zostanie wspaniałym dziedzictwem klubu. Gdyby odszedł zeszłego lata, na zawsze byłby zapamiętany jako jeden z najlepszych. Został i może jeszcze poprawić swój dorobek. W mojej osobistej najlepszej jedenastce w historii klubu, jest obok Hamsika najlepszym pomocnikiem i z dumą obu w niej ich umieszczam” – skomentował dziennikarz.