Mitoma wyceniony, Brighton zarobi fortunę?

10.10.2023

Kaoru Mitoma bardzo dobrze odnalazł się w realiach Premier League. Japończykiem interesują się czołowe kluby ligi angielskiej. Według mediów jest na liście życzeń Chelsea, Manchester City czy Liverpoolu. Kluby jednak muszą na niego wydać fortunę.

Futbolnews baner FB

Brighton zarobi krocie na Mitomie?

Kaoru Mitoma to nazwisko, które coraz częściej słyszą kibice Premier League. Japończyk błyszczał już w poprzednim sezonie, który był dla niego pierwszym w lidze angielskiej. Strzelił siedem bramek i zanotował pięć asyst. Mitoma obecnie jest motorem napędowym Brighton i po ośmiu spotkaniach strzelił trzy gole i trzykrotnie był autorem ostatniego podania.

Jego dobre występy przyciągnęły uwagę gigantów z Premier League. Zainteresowani Mitomą są Chelsea, Manchester City czy Liverpool. Według angielskich mediów, za Japończyka trzeba będzie wydać około 70 milionów funtów, a obecnie prowadzi rozmowy z Brighton na temat przedłużenia kontraktu, aby Mewy były w korzystniejszej sytuacji negocjacyjnej.

Mitoma przez portal Transfermarkt jest wyceniany na 50 milionów euro, a Brighton kupił Japończyka w sierpniu 2021 za 3 miliony euro.

Fot. Pressfocus