Nie żyje Sir Bobby Charlton. Legenda reprezentacji Anglii

22.10.2023

Smutne informację napływają z Wielkiej Brytanii. Jak podają media, w sobotę zmarł Sir Bobby Charlton, były legendarny zawodnik, który swoje mecze rozgrywał dla Manchesteru United oraz reprezentacji Anglii. Kondolencję z powodu straty dawnego piłkarza wyraził za pomocą swoich mediów społecznościowych Polski Związek Piłki Nożnej.

Futbolnews baner FB

PZPN wyraził swoje kondolencję z związku ze śmiercią byłego piłkarza Manchesteru United

Sir Bobby Charlton większość swojej kariery spędził w Manchesterze United. Uważany był za jednego z najwybitniejszych zawodników w historii klubu z Old Trafford oraz zawodnika reprezentacji Anglii. W koszulce Czerwonych Diabłów wystąpił w 758 meczach. W reprezentacji swojego kraju zagrał w 106 meczach.

W sobotę brytyjskie media poinformowały, że zmarł Sir Bobby Charlton. Legendarny zawodnik miał 86 lat. Mecz Sheffield United – Manchester United poprzedziła minuta braw na stadionie. Swoje kondolencje z powodu śmierci byłego reprezentanta Anglii, za pomocą swoich mediów społecznościowych wyraził Polski Związek Piłki Nożnej.

Polski Związek Piłki Nożnej z głębokim smutkiem oraz żalem przyjął informację, że w sobotę 21 października zmarł legendarny Sir Robert (Bobby) Charlton, wybitny reprezentant Anglii, mistrz świata z 1966 roku. Składamy najszczersze kondolencje. To wielka strata dla światowej piłki. – możemy przeczytać w komunikacie PZPN, w sprawie śmierci Anglika.

Sir Bobby Charlton przeżył katastrofę lotniczą w Monachium w 1958 roku.

Bobby Charlton przeżył katastrofę lotniczą, która miała miejsce 6 lutego 1958 roku. Wówczas, na lotnisku w Monachium rozbił się samolot z zawodnikami Manchesteru United. Czerwone Diabły wracały do Anglii po meczu Ligi Mistrzów rozegranego z Crveną Zvezda. W Niemczech nastąpiło międzylądowanie, aby uzupełnić zbiorniki paliwa. Na pokładzie samolotu znajdywały się 43 osoby. 23 osoby zginęły w tym ośmiu piłkarzy Manchesteru United.