Ajax w strefie spadkowej

23.10.2023

Ajax przeżywa bardzo trudne chwile. Jeden z najlepszych klubów w Holandii źle zaczął sezon, a po minionej kolejce zameldował się w strefie spadkowej. Stołeczna drużyna zbiera baty z każdej strony.

Futbolnews baner FB

Upadek Ajaxu

Ajax bardzo słabo rozpoczął sezon i już po dziewięciu kolejkach wiadomo, że nie powalczy w tym sezonie o mistrzostwo. Skąd ten wniosek skoro czeka go jeszcze tyle spotkań? Ajax Amsterdam traci do lidera aż 22 punkty i nawet fakt, że zagrał dwa spotkania mniej niż większość drużyn w tabeli nie jest usprawiedliwieniem.

Ajax w miniony weekend przegrał z Utrechtem 3:4 i była to czwarta ligowa porażka z rzędu dla tego klubu. Tak źle nie było od dawna. Ajax znalazł się bowiem w strefie spadkowej. W Lidze Europy też nie radzi sobie najlepiej. Trafił do bardzo wymagającej grupy, a po dwóch kolejkach ma na swoim koncie tylko dwa punkty. Ajax zremisował z Marsylią i AEK. Już wkrótce klub ze stolicy Holandii zagra z Brighton. Jeżeli chce uratować sezon, to musi jak najszybciej odnaleźć dobrą dyspozycję. Jak krótko podsumować upadek Ajaxu?

  • bez wygranej od sierpnia
  • osiem spotkań z rzędu bez kompletu punktów
  • 17 miejsce w lidze, najniższe w historii klubu
  • 22 punkty straty do PSV
  • więcej goli straconych niż strzelonych