Pepe najstarszym strzelcem gola w Lidze Mistrzów!

08.11.2023

Portugalski obrońca Pepe może mieć powód do dumy. Piłkarz mimo 40 lat zdołał strzelić gola w ostatnim meczu Ligi Mistrzów, ustanawiając rekord jako najstarszy zawodnik, który dokonał tego zaszczytu.

Futbolnews baner FB

Pepe najstarszym zdobywcą gola w Lidze Mistrzów

Pepe najbardziej znany jest ze swojej przygody w Realu Madryt. Portugalczyk występował w ekipie Królewskich przez 10 lat. Do stołecznej drużyny trafił w 2007 roku z Porto za 30 milionów euro. Razem z Realem wygrał trzy razy trofeum Ligi Mistrzów. Zawodnik w styczniu 2019 roku ponownie związał się z Porto. Mimo zaawansowanego wieku jak na piłkarza, nie jest traktowany jako opcja uzupełniająca skład i 40-latek występuje w wielu spotkaniach jako podstawowy stoper.

Pepe w obecnym sezonie wystąpił w ośmiu meczach. Obrońca zapewne rozegrałby większą ilość minut na murawie, jednak musiał odbyć pauzę z powodu otrzymania czerwonej kartki oraz przytrafiła mu się kontuzja. W Lidze Mistrzów z powodu wspomnianego wcześniej urazu opuścił mecz z FC Barceloną i wówczas jego drużyna odniosła jedyną porażkę w obecnej kampanii Champions League 0:1.

Portugalczyk rozegrał pełny wymiar czasowy z Szachtarem oraz w dwumeczu z Royal Antwerp i to właśnie w rewanżowym meczu, piłkarz wpisał się na listę strzelców. FC Porto pokonało rywali 2:0, a Pepe w 91. minucie pokonał bramkarza belgijskiego zespołu i tym samym stał się najstarszym zawodnikiem jaki zdobył gola w spotkaniu Ligi Mistrzów. Portugalczyk w chwili zdobycia gola miał 40 lat 8 miesięcy i 12 dni.

Największe sukcesy Pepe

Pepe największe sukcesy świętował z Realem Madryt. Razem z Królewskimi wygrał: 3x Liga Mistrzów, 3x mistrzostwo Hiszpanii, 2x Puchar Hiszpanii. Wraz z Porto świętował następujące sukcesy: 4x mistrzostwo Portugalii, 4x Puchar Portugalii. Z reprezentacją swojego kraju wygrał EURO 2016.