Podsumowanie występów Polaków za granicą 10.11 – 12.11

13.11.2023

Nie tylko w naszej rodzimej PKO BP Ekstraklasie wstępują Polscy zawodnicy. Również w innych ligach co tydzień możemy śledzić zmagania Polaków na boiskach. Przed najbliższym zgrupowaniem reprezentacji Polski, nasi rodacy grający w zagranicznych klubach nie strzelili zbyt wielu goli oraz nie zdobyli sporej ilości asyst. Można powiedzieć, że w miniony weekend był spokojny w wykonaniu Polaków. Zapraszamy do zapoznania się z występami Polaków za granicą 03.11 – 05.11.

Futbolnews baner FB

Robert Lewandowski

Tuż przed zbliżającym się meczem reprezentacji Polski, gdzie Biało-Czerwoni zmierzą się z Czechami, kapitan naszej kadry, Robert Lewandowski zaliczył dobry występ przeciwko Alaves. Napastnik po powrocie po kontuzji nie zdobył bramki od trzech meczów. W ostatnim meczu La Liga, 35-latek przełamał się i zdobył od razu dwa gole. Kapitan Polaków musiał ratować Dumę Katolonii, ponieważ FC Barcelona przegrywała już w 1. minucie, aby ostatecznie wygrać 2:1.

Adam Buksa

Gola i asystę zaliczył Adam Buksa. Antalyaspor pewnie wygrał 4:0 z Ankaragucu, a Buksa znacznie przyczynił się do pierwszej bramki w meczu, ponieważ asystował koledze z drużyny już w 8. minucie. 27. latek dołożył również swoje trafienie w 70. minucie. Dobra dyspozycją, chwilę przed meczami reprezentacji Polski na pewno cieszy Michała Probierza.

Marcin Bułka

Marcin Bułka rewelacyjnie spisuje się od początku sezonu. Golkiper zachował w obecnej kampanii Ligue 1 dziewięć czystych kont, dzięki czemu jest liderem. Bramkarz może pochwalić się czystym kontem od siedmiu spotkań z rzędu, co daje nam 633 minuty.

Jakub Moder

Powody do radości może mieć Jakub Moder. Pomocnik po 589 dniach przerwy spowodowanej kontuzją znalazł się w kadrze meczowej Brighton w meczu przeciwko Sheffield. 24-latek co prawda nie pojawił się na boisku, jednak obecność w kadrze meczowej może napawać optymizmem. Zapewne już niedługo zobaczymy Modera na boisku.