Złe informacje dla Dawida Kownackiego

16.11.2023

Tego lata Dawid Kownacki zdecydował się na zmianę barw klubowych. 26-latek dołączył do ekipy Werderu Bremen. Piłkarz jak do tej pory, zanotował niewielką ilość występów w nowej drużynie. Ponadto nie zdobył żadnej bramki ani asysty. Biorąc te wszystkie fakty pod uwagę, niemiecki Kicker wybrał byłego gracza Lecha Poznań trzecim najgorszym transferem Bundesligi w obecnym sezonie.

Futbolnews baner FB

Słaby początek sezonu w nowym klubie w wykonaniu Dawida Kownackiego

Dawid Kownacki został piłkarzem Fortuny Düsseldorf w 2020 roku za 6,75 milionów euro. Wcześniejszy sezon spędził na wypożyczeniu w niemieckim klubie z włoskiej Sampdorii. Dla Fortuny Düsseldorf wystąpił w 102 meczach, strzelił 28 goli i zaliczył 17 asyst. Tego lata piłkarz po czterech latach występów w klubie, zdecydował się na transfer. Były gracz Lecha Poznań w lipcu przeniósł się do Werderu Bremen. Dawid Kownacki nie może zaliczyć do udanych w nowej drużynie. Napastnik zanotował zaledwie sześć występów, w tym tylko trzy razy wybiegał w wyjściowym składzie.

Mocno przeciętny początek przygody z nowym klubem dostrzegł Kicker, który ocenił Dawida Kownackiego, trzecim najgorszym transferem Bundesligi w obecnym sezonie.

Słowa wsparcia Dawid Kownacki otrzymał od byłego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka, który za pomocną swoich mediów społecznościowych napisał: ,,Trochę mi szkoda Kownasia. 3/4 miesiące temu wszyscy go chcieli w kadrze. Mam nadzieje, ze kryzys szybko minie”.

Przygoda Kownackiego w Lechu Poznań

26-latek piłkarską karierę rozpoczął w Lechu Poznań. Piłkarz ekipę Kolejorza reprezentował do 2017 roku. Kownacki wówczas za kwotę 4 milionów euro przeniósł się do Sampdorii. Napastnik w lutym 2022 roku ponownie związał się z Lechem na zasadzie półrocznego wypożyczenia i pomógł drużynie z Poznania wywalczyć tytuł Ekstraklasy. Włącznie dla Kolejorza zawodnik zagrał w 134 meczach, strzelił 32 gole i zaliczył 14 asyst.