EURO 2024. Selekcjoner Czech podał się do dymisji

Misja awansu na EURO 2024 zakończyła się sukcesem reprezentacji Czech, która zająwszy drugie miejsce, pojedzie do Niemiec. Mimo zapewnienia udziału w czempionacie, rezygnację złożył selekcjoner naszych południowo-zachodnich sąsiadów, Jaroslav Šilhavý.

Futbolnews baner FB

Złożył dymisję, choć wywalczył awans

W przeciwieństwie do reprezentacji Polski, Czesi wywalczyli bezpośredni awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Czechy w ostatnim meczu pokonały Mołdawię 3:0 i zapewniły sobie drugie miejsce w grupie E, dające możliwość udziału na EURO 2024 (za Albanią z taką samą liczbą punktów – po 15). Chociaż nasi południowo-zachodni sąsiedzi wywalczyli ósmy raz z rzędu awans na ten czempionat, do dymisji podał się Jaroslav Šilhavý.

– Po awansie na EURO trener Jaroslav Šilhavý oznajmił, iż mecz z Mołdawią był ostatnim, w którym zasiadł na ławce rezerwowych reprezentacji Czech. Trenerze, dziękujęmy! – czytamy na profilu reprezentacji Czech na Twitterze.

W ostatnich dniach głośno zrobiło się również z powodu usunięcia ze zgrupowania trzech reprezentantów Czech z powodu „naruszenia w istotny sposób wewnętrznego regulaminu”.

Czeska Federacja Piłki Nożnej nie poinformowała jeszcze, kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji.

Šilhavý prowadził reprezentację od 2018 roku, a największym sukcesem za kadencji tego szkoleniowca było dotarcie do ćwierćfinału EURO 2020.

Fot. Pressfocus