Skoczkowie poniżej oczekiwań w Ruce

27.11.2023

Za nami pierwszy weekend, w których wystartowała większość zimowych dyscyplin ze skokami narciarskimi na czele. Będzie on jednak do zapomnienia, ponieważ Polacy nie zdobyli ani jednego medalu w Pucharze Świata. Zapraszam na podsumowanie sportów zimowych, które odbyły się 24 – 26 listopada.

Futbolnews baner FB

Skoki narciarskie

Skoki narciarskie to nasza koronna dyscyplina w sportach zimowych. Prawie zawsze nasi reprezentanci zajmowali miejsca w czołówce. Start obecnego sezonu należy jednak uznać za bardzo nieudany. Na sobotni konkurs wszyscy Polacy awansowali w komplecie. Byli to Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł. Wyniki uzyskane w kwalifikacjach nie napawały optymizmem przed sobotą. Do drugiej serii w pierwszym konkursie awansował tylko Dawid Kubacki. Polak zakończył zmagania na 21. pozycji. Wygrał Stefan Kraft. Austriak triumfował też w niedzielę i nie mając sobie równych.

Drugi konkurs był dla nieco lepszy, ponieważ w drugiej serii było dwóch Polaków. Na 21. miejscu zawody ukończył Piotr Żyła, a dwie lokaty niżej był Dawid Kubacki. Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł nie przebrnęli przez kwalifikacje.

Skoki narciarskie – miejsca Polaków w klasyfikacji generalnej

• Dawid Kubacki – 19
  • Piotr Żyła – 25

Biegi narciarskie

W piątek odbyły się pierwsze zawody w biegach narciarskich. W sprincie mężczyzn nasz kraj reprezentowali Maciej Staręga, Robert Bugar i Kamil Bury. Panowie nie przebrnęli przez kwalifikacje, a najlepszy był Kamil, który uplasował się na 36. pozycji. Podobnie wypadliśmy w sprincie kobiet. Monika Skinder zajęła w kwalifikacjach 38. miejsce.

Sobota niestety nie była lepsza w wykonaniu naszych reprezentantów. Na ten dzień zaplanowano bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym. Jak pobiegli mężczyźni?

• Dominik Bury – 67 miejsce
  • Maciej Staręga – 70 miejsce
  • Robert Burgar – 78 miejsce
  • Kamil Bury – 81 miejsce
  • Sebatian Bryja – 83 miejsce

W kategorii kobiet pobiegła tylko Monika Skinder. Nasza reprezentantka była 52.

W mało optymistycznych akcentach nasi biegacze narciarskie weszli w niedzielę. Na ten dzień zaplanowano start wspólny na 20 km i mogliśmy oglądać tylko jednego Polaka. Dominik Bury zajął 53. miejsce.

Biegi narciarskie – miejsca Polaków w klasyfikacji generalnej

Mężczyźni:

• Kamil Bury – 76

Kobiety:

• Monika Skinder – 62

Narciarstwo alpejskie

Optymizmem mogą napawać za to wyniki naszych alpejek, które w ten weekend po raz kolejny zdobyły punkty. W sobotę startowały w slalomie gigancie. Młoda Magdalena Łuczak uplasowała się na 17. pozycji, a Maryna Gąsienica Daniel była 28, choć po pierwszym przejeździe plasowała się na 11. lokacie.

W niedzielnym slalomie wystartowała tylko Magdalena Łuczak. Polce nie udało się jednak wtedy zapunktować. Zajęła 37. miejsce.