Problemy Austrii Wiedeń. Klub chce sprzedać stadion

30.11.2023

Austria Wiedeń to drugi najbardziej utytułowany klub w Austrii. Klub obecnie zmaga się z problemami finansowymi. Niewykluczone, że jednym ze sposobów na rozwiązanie strat finansowych będzie sprzedaż stadionu, na którym rozgrywają swoje mecze.

Futbolnews baner FB

Poważne problemy finansowe Austrii Wiedeń

Austria Wiedeń zaraz po Rapidzie Wiedeń jest drugim najbardziej utytułowanym klubem w austriackiej Bundeslidze. Austria ma na swoim koncie 24 tytuły mistrzowskie, a Rapid 32. Ostatnie lata nie są najlepsze w wykonaniu Austrii. Klub czeka na mistrzostwo 10 lat oraz co gorsze, popadł w olbrzymie problemy finansowe. Zadłużenie wiedeńskiej drużyny wynosi obecnie około 65 milionów euro. W rozmowie z „Der Standard”, dyrektor finansowy klubu jasno dał do zrozumienia, że Austria rozważa sprzedaż swojego stadionu – General Arenę.

,,Musimy znaleźć inwestora z branży nieruchomości, któremu sprzedamy stadion i ponownie wynajmiemy lub wydzierżawimy jego część. Wpływy ze sprzedaży mogą zostać wykorzystane do spłaty ogromnego zadłużenia. Zmniejszy to koszty odsetkowe, a amortyzacja zniknie z ksiąg. (…) Mamy więcej kosztów niż przychodów. Jeśli firma stale przynosi straty, przetrwanie jest nieuchronnie związane z dotacjami od stron trzecich. Potrzebujemy kapitału z zewnątrz, żeby przetrwać” – powiedział dyrektor.

,,Jasno przedstawiliśmy nasz plan władzom austriackiej Bundesligi. Dług nie jest wyrokiem śmierci dla klubu. Pytanie brzmi, jak go uregulować. Dlatego staramy się obniżyć poziom zobowiązań do znośnego poziomu poprzez sprzedaż stadionu. Myślę, że licencja zostanie nam przyznana” – dodał.

Jak radziła sobie Austria Wiedeń w poprzednim sezonie?

W poprzednim sezonie Austria Wiedeń została ukarana trzema punktami straty przez władze austriackiej Bundesligi. Klub zajął na koniec piąte miejsce. W Lidze Konferencji zespół zajął ostatnie miejsce i zgromadzili na swoim koncie 2 punkty. Rywalami w grupie byli: Villarreal, Lech Poznań oraz Beer Sheva.