Jagiellonia goni Śląsk Wrocław. Wygrała z Wartą Poznań

01.12.2023

Za nami pierwsze dwa mecze 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok goni Śląsk Wrocław w walce o mistrzostwo ligi. Wrocławianie pokonali Wartę Poznań 2:1. W drugim meczu piątkowych zmagań, Górnik Zabrze zwyciężył z Pogonią Szczecin. Zapraszamy do podsumowania pierwszych spotkań 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Futbolnews baner FB

Warta Poznań 1:2 Jagiellonia Białystok

1′ Hansen 0:1

32′ Żórawski 1:1

66′ Naranjo 1:2

Pierwsza bramka w piątkowym spotkaniu padła po kuriozalnym błędzie bramkarza Warty Poznań. Można rzec, że golkiper po fatalnym kiksie, podarował bramkę swoim rywalom już w pierwszej minucie. Drugi gol w spotkaniu padł również po błędzie bramkarza. Tym razem Alomerović źle wypiąstkował piłkę i do pustej bramki piłkę skierował Żórawski. Jagiellonia cały czas dążyła do strzelenia zwycięskiej bramki i w 66′ minucie wynik meczu ustalił Naranjo, dając swojej drużynie zwycięstwo, dzięki czemu nie odpadają w wyścigu o mistrzostwo kraju.

Skrót meczu Warta Poznań – Jagiellonia Białystok:

Górnik Zabrze 1:0 Pogoń Szczecin

5′ Ennali 1:0

Górnik oraz Pogoń przystępowały do piątkowego meczu po przegranych w ostatnich spotkaniach w PKO BP Ekstraklasie. Obydwie drużyny chciały przełamać się w bezpośrednim starciu. Lepiej spotkanie zaczęła drużyna z Zabrza. Już w piątej minucie na prowadzenie swoją ekipę wyprowadził Ennali. Chwilę później portowcy byli bliscy wyrównania. Piłka po strzele jednego z zawodników najpierw trafiła w słupek, a następnie przy dobitce minimalnie przeleciała obok słupka. W drugiej połowie przed kapitalną okazją do strzelenia gola stanął Kapralik. Jego strzał został wybroniony jednak przez Cojocaru. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 1:0 dla Górników.