Jacek Zieliński zostanie zwolniony z Cracovii?

23.12.2023

Cracovia na koniec rundy jesiennej zakończyła zmagania w PKO BP Ekstraklasie na 13. miejscu. Ich pozycja nie wydaje się wcale taka zła, jednak warto zaznaczyć, że do strefy spadkowej, zespół z Krakowa traci tylko 3 punkty. Jak informuje portal ”WP Sportowe Fakty” z posadą trenera prawdopodobnie w niedługim czasie pożegna się trener zespołu, Jacek Zieliński. W jego miejsce ma pojawić się był szkoleniowiec Widzewa Łódź, Janusz Niedźwiedź.

W Cracovii szykuje się roszada

Cracovia dzięki wygranej z Legią Warszawa w ostatnim meczu rundy jesiennej, przerwała swoją złą passę siedmiu meczów bez zwycięstwa oraz odskoczyła ze strefy spadkowej. Krakowianie awansowali na 13. pozycję w lidze i mają w zapasie 3 punkty nad Koroną Kielce, która mieści się na 16. miejscu. Zespół w ostatnim czasie nie prezentował się najlepiej przez co zagrożona jest pozycja Jacka Zielińskiego, mimo wygranej z Legionistami 2:0, wiele wskazuje na to, że już w najbliższym czasie trener pożegna się z Pasami.

Szkoleniowcem, który może zastąpić Zielińskiego jest Janusz Niedźwiedź. Trener na początku września zakończył pracę w Widzewie Łódź i od tego momentu jest bezrobotny. Po rozstaniu z Widzewem, Niedźwiedź był łączony z funkcją trenera Wisły Kraków, czy Wieczystej Kraków. Szkoleniowiec jednak nie chciał przystać na taką propozycję, ponieważ oczekuje, że otrzyma ofertę z klubu z PKO BP Ekstraklasy i to właśnie Cracovia wzbudza swoje zainteresowanie.

To jednak nie koniec zmian w Krakowie. Z informacji podanej przez serwis ”Pasy” wynika, że Niedźwiedź chciałby sprowadzić do Cracovii obrońcę oraz jednocześnie kapitana Widzewa Łódź, Patryka Stępińskiego. W obecnym sezonie Stępiński zanotował 11 spotkań i strzelił w nich jednego gola.

Fot. PressFocus