Szokująca statystyka Isco. Jest najlepszy wśród…najgorszych
08.02.2019

Obecny sezon dla Isco możemy opisać jednym słowem: katastrofa. Hiszpan jest notorycznie pomijamy przez Santiago Solariego, głównie wchodząc na boisko w ostatnich minutach spotkania. Dzięki temu Hiszpan może „pochwalić się” interesującą statystyką.

Zgodnie z nią żaden piłkarz hiszpańskiej ekstraklasy w 2019 roku nie spędził więcej czasu na ławce rezerwowych aniżeli pomocnik Realu Madryt. Isco do tej pory zebrał jako substytut już 767 minut we wszystkich rozgrywkach. Na drugiej lokacie znajduje się Bryan Gil z Sevilli (687 minut), zaś na trzeciej Francisco Montero z Atletico Madryt (525 minut).

26-latek nie pojawił się na murawie w czterech spotkaniach tego roku kalendarzowego – przeciwko Realowi Betis, Espanyolowi, Gironie oraz Barcelonie. Jakby tego było mało, jest dopiero 21 z kolei piłkarzem z największa rozegraną liczbą minut u Santiago Solariego. Po odejściu Julena Lopeteguiego pomocnik rozegrał zaledwie 515 minut. Ze swojej drużyny pod tym kątem wyprzedza jedynie Javiego Sancheza, Jesusa Vallejo, Mariano Diaza oraz Brahima Diaza.

Bez wątpienia sytuacja Isco nie wydaje się najlepsza. Piłkarz latem musi zdecydować, czy nadal ma zamiar piastować taką rolę w drużynie. Jego możliwości bowiem stoją na pewno na wyższym poziomie. Wiele oczywiście będzie zależało od tego, kto będzie prowadził „Królewskich” w kolejnym sezonie.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO