Klopp ściągnie do Liverpoolu swojego byłego podopiecznego?
23.03.2019

W obecnym sezonie Liverpool zmagał się z kilkoma problemami jeśli chodzi o środek defensywy. Kontuzje Dejana Lovrena czy Joe’a Gomeza sprawiły, że w kilku spotkaniach na tej pozycji zagrał Fabinho, naturalny środkowy pomocnik. Juergen Klopp z pewnością nie zechce dopuścić do tego, aby ta sytuacja się powtórzyła i latem będzie walczył o zakontraktowanie kolejnego obrońcy.

Ostatnie doniesienia z Włoch sugerują, że nowym nabytkiem „The Reds” może zostać Matthias Ginter. Niemiec w obecnym sezonie prezentuje świetną formę i być może niebawem to zaowocuje awansem sportowym. 25-latek radzi sobie także dobrze na pozycji prawego obrońcy oraz defensywnego pomocnika, co jest jego wielkim atutem.

Jeśli niemiecki szkoleniowiec Liverpoolu zechce zakontraktować Gintera, będzie to drugi transfer tego zawodnika do ekipy Kloppa. Wcześniej, konkretnie w 2014 roku, Matthias trafił do Borussii Dortmund za 10 milionów euro. Teraz oczywiście cena będzie wynosić zapewne czterokrotnie więcej.

Wielkim przegranym tego transferu ma zostać Joel Matip. 27-latek do tej pory pełnił zwykle rolę partnera Virgila Van DIjka, ale latem, jeśli wspomniany wyżej transfer dojdzie do skutku, zostanie wykorzystany zapewne jako naturalne zbicie ceny za zawodnika Borussii Mönchengladbach.

Odbierz darmowy zakład 20 zł